آدرس مطب: تهران ، جردن بالاتر از چهار راه جهان کودک خ صانعی پلاک ۳ طبقه ۳ واحد ۱۰
خانه » معجزه زیبایی با لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد

معجزه زیبایی با لیزر موهای زائد

آنچه می خوانید...

رهایی از موهای زائد می تواند احساس این را به شما القا  کند که شما در بهترین حالت خود در طول روز قرار دارید و این حرف غیر قابل انکار است، زیرا رهایی از موهای زائد به طور حتم باعث افزایش اعتماد به نفس به خصوص در خانم ها خواهد شد.برای از بین بردن موهای زائد، کرم های موبر خریداری می کنید، واکس می زنید، اصلاح می کنید یا از روش هایی در آرایشگاه ها استفاده خواهید کرد سپس دو هفته بعد موها دوباره بازمی گردند و شما باید دوباره این کار را انجام دهید. برای همیشه!

چرا به جای افزایش هزینه ماهیانه، به فکر راه حل بهتر و دائمی تر نیستید؟ آیا خوب نیست که برای همیشه از موهای ناخواسته خود رها شوید؟اگر برای اصلاح موهای زائد و ناخوشایند از تراشیدن مو ، موزدایی یا اپیلاسیون راضی نیستید، لیزر موهای زائد گزینه ای قابل تأمل برای شما عزیزان می تواند باشد.

اپلاسیون کردن

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد روشی است که در آن از پرتوی نور برای از بین بردن ریشه فولیکول مو استفاده می شود تا به طور دائمی از رشد مجدد مو جلوگیری کند. پرتوی نور به طور انتخابی توسط سلول های رنگدانه موجود در فولیکول مو جذب می شود. و باعث از بین بردن ریشه مو شده و از رشد مجددا مو ها جلوگیری کرده و یا رشد آن ها را کند خواهد کرد.
لیزر موهای زائد نسبت به روش های دیگر از درد و ناراحتی کمتری در افراد برخوردار است ولی برخی از نواحی بدن درد بیشتری را نسبت به نواحی دیگر دارد که با مشورت متخصص و پزشک زیبایی می توانید از ژل های بی حسی قبل از لیزر مو استفاده نمایید.
به خاطر داشته باشید که لیزر موهای زائد برای همه یکسان نیست. لیزرها در افرادی که موهای تیره و پوستی روشن دارند بهترین تاثیر را خواهند داشت البته این جمله به این معنا نیست که لیزر مو در افرادی با میزان پوست تیره تر و حتی برنزه هستند  تاثیری ندارد، بلکه  ممکن است نیاز به تعداد جلسات بیشتری را داشته باشد. لیزرها دراز بین بردن موهای سفید یا روشن بسیار تاثیر دیرتری را نسبت به موهای تیره تر دارند. در نتیجه برای خانم هایی که بدن آن ها دارای موهای زائد سفیدی است تعداد جلسات بیشتری را متخصص زیبایی پیشنهاد خواهد کرد.

۱۹۶۰

اولین لیزر برای از بین بردن فولیکول‌های مو را تئودور مینمن در هفتم جولای سال ۱۹۶۰ اختراع کرد. این لیزر یاقوت، ناکارآمد و کند بود که فقط می‌توانست رشد مو را به حداقل برساند؛ اما آسیب شدیدی به پوست می‌رساند و باعث سوختگی آن می‌شد. این نوع از لیزر موهای زائد در هر بار تنها چند فولیکول مو را هدف قرار می‌داد و کار لیزر موهای زائد را برای فرد خسته کننده می‌کرد.

۱۹۶۴

لیزر YAG اولین دستگاه لیزر موهای زائد بود که در سال ۱۹۶۴ مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار گرفت. این دستگاه لیزر موهای زائد قادر بود رشد موها را کاهش دهد؛ اما نمی‌توانست موهای زائد را به طور دائمی رفع کند.

۱۹۷۰

اولین دستگاه لیزر الکساندرایت در دهه‌ی ۷۰ میلادی ساخته شد. گرچه خطر این لیزر از لیزر اولی کم‌تر بود، اما حرارت کافی را برای از بین بردن فولیکول مو تامین نمی‌کرد. در نتیجه سال‌ها طول کشید تا لیزر موهای زائد آن هم به صورت دائمی قابل دسترسی باشد.

۱۹۷۵

در سال ۱۹۷۵، دکتر توماس فیتزپاتریک متخصص پوست و مو در دانشگاه هاروارد مقیاس فتوتایپ فیتزپاتریک را ابداع کرد که رنگ پوست‌های مختلف را به صورت طبقه بندی شده ارائه می‌دهد. امروزه از این مقیاس برای تعیین پوست مناسب جهت لیزر موهای زائد استفاده می‌شود. لیزر موهای زائد برای همه‌ی افراد مناسب نیست چون پوست‌های تیره حرارت لیزر را جذب کرده و در نتیجه‌ی آن، پوست آسیب می‌بیند.

۱۹۸۳

در سال ۱۹۸۳ دانشمندان لیزری را ابداع کردند که از مدت طول پالس برای هدف قرار دادن فولیکول مو استفاده می‌کرد. در نتیجه امکان هدف قرار دادن فولیکول بدون رسیدن آسیب به پوست فراهم می‌شد.

۲۰۰۰

نزدیک به چهل سال طول کشید تا دانشمندان سر انجام بتوانند سیستم کارآمدی را برای لیزر موهای زائد بسازند.

لیزر موهای زائد و فواید آن


به طور مثال استفاده از روش بهداشتی شیو کردن به نظر عامه مردم روش آسان، کم هزینه و سریعی است خب این  مسائل قابل انکار نیست اما شیو کردن  عارضه بی نهایت فجیحی که برای بدن افراد به خصوص بانوان دارد این است که باعث ضخامت  و افزایش مو بدن خواهد شد و زیبایی را از بدن شما دور می کند. روش دیگر که خانم ها از آن بیشتر بهره خواهند برد روش اپلاسیون است که این روش هم باعث افزایش موهای زیر پوستی در بدن خواهد شد که برای از بین بردن این موهای زیر پوستی فرد نیاز است که هزینه جدایی را پرداخت کند. در نتیجه خیلی از افراد هستند که به جای استفاده از این روش های زمان بر و دائمی، از روش دیگری به نام لیزر موهای زائد استفاده خواهند کرد.

درست بودن

دقت، درستی: لیزرها می توانند موهای تیره و درشت را به طور انتخابی هدف قرار دهند در حالی که پوست اطراف را آسیب نبینند ، همانند آسیب هایی که روش های دیگر دارد

 

زمان مناسب

سرعت: هر نبض لیزر کسری از ثانیه طول می کشد و می تواند همزمان موهای زیادی را درمان کند. لیزر می تواند ناحیه ای تقریباً به اندازه یک ربع در هر ثانیه را درمان کند. نواحی کوچکی مانند لب بالا در کمتر از یک دقیقه قابل درمان هستند و مناطق بزرگ مانند پشت یا پاها ممکن است یک ساعت طول بکشد.

دستگاه لیزر

قابل پیش بینی بودن: اکثر مراجعه کنندگان  به طور متوسط پس از سه تا هفت جلسه دچار ریزش موی دائمی می شوند.

تصمیم با شماست راهی دائمی با هزینه یک مقدار بیشتر یا راهی کوتاه مدت با عوارض و هزینه ایی دائمی!! شما کدام را انتخاب خواهید کرد؟

رضایتمندی از دکتر امیر سلیمانی

ویس زیبا جوی عزیز بعد از مراجعه به کلینیک زیبایی دکتر امیر سلیمانی بهترین متخصص لیزر موهای زائد در تهران و اعلام رضایت ایشان

لیزر موهای زائد و عوارض آن

تقریباً ۳۰ سال است که از این روش برای لیزر موهای زائد استفاده می شود و این فرآیند قبل از در دسترس بودن در بازار بصورت گسترده آزمایش شده است. ثابت شده است که لیزر موهای زائد قابل اعتماد ، موثر و بی خطر است. این روش نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر جهان یکی از محبوب ترین درمان های زیبایی است.

شایع ترین عوارض جانبی پس از درمان:

 • تحریک پوست
 • قرمزی نواحی مورد نظر
 • تورم جزئی در محل های درمان است
 • و این عوارض نام برده شده معمولاً ظرف چند ساعت از بین خواهد رفت.
لیزر بدن

لیزر مو چگونه عمل خواهد کرد؟

کلید خلاص شدن از شر موهای ناخواسته به طور دائمی ، فولیکول مو است. برای درمان های لیزر موهای زائد،  متخصص زیبایی طول موج لیزر خود را تنظیم می کند  تا با ملانین موجود در موهای شما مطابقت داشته باشد. ملانین به موهای ما (و به پوست ما) رنگ می دهد. سپس پالس های کوتاه انرژی لیزر را به سمت موهای ناخواسته شما هدایت می کند. ملانین انرژی نور لیزر را جذب می کند و بلافاصله به گرما تبدیل می شود. سپس این گرما از ساقه مو به داخل فولیکول مو می رود و فولیکول را آسیب می زند یا از بین می برد و از تولید مو در آینده جلوگیری می کند و یا رشد آن را کند می کند که با افزایش تعداد جلسات لیزر در نهایت موها از بین خواهند رفت.

عملکرد لیزر بدن

چرا تعداد جلسات بیشتر؟!!


مراجعه کنندگان برای انجام این روش زیبایی اغلب تعجب می کنند که چرا انرژی لیزر نمی تواند در یک جلسه همه موهای ناخواسته آنها را از بین ببرد. همه اینها به چرخه رشد مو برمی گردد.

موی انسان سه مرحله به چرخه رشد خود دارد:
آناژن (رشد)
کاتاژن (انتقالی)
تلوژن (استراحت)
فقط در مرحله آناژن مو به طور فعال در فولیکول لنگر می اندازد. در طی مراحل کاتاژن و تلوژن ، موها در روند ریزش از فولیکول خارج می شوند. در این مراحل انرژی لیزر نمی تواند به فولیکول برسد زیرا مو در حال خروج است.
 
تقریباً هر پنج میلیون موی بدن ما به طور مستقل در روی سطح پوست رشد خواهند کرد وهر کدام از مراحل چرخه رشد را طی می کنند.  هدف گرفتن هرچه بیشتر لیزرموهای زائد در مرحله رشد است و برای به دست آوردن درجه کاهش موی دائمی که مراجعه کننده می خواهد ، چندین جلسه طول می کشد.

 

سوالات متدوال در رابطه لیزر

لیزر مو در خانه!!

لازم به ذکر است که خانم ها باید توجه داشته باشند که از بین بردن موهای زائد با لیزر در خانه اصلا قابل قیاس در کلینیک های زیبایی نبوده و به طور حتم خانم ها و حتی آقایانی که روش کار با دستگاه را وآموزش ندیده باشند ممکن است پوست خود را سوزانده و عوارض نا خوشایندی را برای خود به وجود آورند و حتی باید بیان کرد که این دستگاه های خانگی برای تمامی رنگ پوست ها مناسب نیستند.

لیزر موهای زائد روش دائمی؟!!

سازمان (FDA)، اولین لیزر را برای حذف موهای زائد در سال ۱۹۹۷ تأیید کرد. این تصویب برای “کاهش دائمی مو” است . این سازمان بیان کرد که لیزر مو راه دائمی بوده ، اما در برخی از موارد در طی سال ها متوالی  ممکن است که موی افراد مجددا رشد کند زیرا همانطور که مراحل رویش مو بدن را بیان کردیم تقریباً غیرممکن است که هر مویی را که می خواهید در مرحله رشد از بین ببرید،در زیر دستگاه لیزر شناسایی شود و از بین رود.
دوم ، فولیکول های آسیب دیده می توانند با تغییرات هورمونی دوباره ساخته شوند. بعلاوه ، اگر یک فولیکول فقط تا حدی آسیب دیده باشد ، ممکن است بهبود یابد و دوباره رشد مجدد مو شروع شود. در انتها ، مطالعات متعدد نشان می دهد که میزان کاهش دائمی مو از ۸۵ به ۹۰ درصد است. البته این درصد در زمانی است که شما به کلینیک مناسب و نزد یک متخصص مجرب مراجعه فرمایید.

لیزر موهای زائد برای چه نواحی مناسبتر است؟

همانطور در قسمت ها بالا تر بیان کردیم  و عامه مردم از این مسئله اطلاع دارند لیزر قسمت‌های مختلف بدن، تعداد جلسات، روش‌ها و هزینه های متفاوتی دارد.
که ما در این قسمت از مقاله قصد داریم در رابطه با نواحی بدن و تعداد جلسات لازم به طور میانگین و تقریبی برای شما عزیزان اطلاعاتی را ارائه دهیم ، همراه ما باشید.
نواحی مختلف بدن و تعداد جلسات لازم برای لیزر به شرح زیر است:

لیزر زیر بغل: حداقل ۴ جلسه _ کمتر از ۱۰ دقیقه

لیزر موهای زیر بغل، ساده و بدون درد انجام می‌شود. این کار جدا از پاک سازی، رشد موها را در آینده کمتر می‌کند و باعث رفع تیرگی و روشن‌تر شدن این قسمت بدن هم می‌شود.

لیزر زیر بغل
لیزر پا

لیزر پا: ۶ تا ۸ جلسه – اثر دائمی لیزر موهای زائد پا جزو متداول‌ترین انواع لیزر است. در این روش کل پا، پنجه‌ها، و نقاطی مثل ساق و ران‌ها پاکسازی می‌شوند. معمولا لیزر بیکینی هم همراه با کل پا انجام می‌شود

لیزر بیکینی (واژن): اثر دائمی – ۶ تا ۸ جلسه

تاثیر لیزر در از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی، از سایر نقاط بدن بیشتر است. لیزر، ریشهٔ موها و قسمت‌های تیره در این نواحی را از بین می‌برد و باعث روشن‌تر شدن پوست می‌شود.

لیزر بیکینی
لیزر فول بادی

لیزر تمام بدن (فول بادی):‌ بین ۲ تا ۳ ساعت – ۶ تا ۸ جلسه

لیزر صورت: بیش از ۸ جلسه _ حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان می برد در لیزر صورت، موهای زائد چانه، دور لب، گردن، زیر گلو و دور ابروها و چشم‌ها پاک سازی می‌شوند.

لیزر صورت

معمولا هزینه و مدت زمان لیزر فول بادی کمتر از لیزر سایر نقاط بدن به صورت جداگانه است. در صورتی که موهای زائد تمام بدن لیزر شود، بدن بهتر و سریع‌تر به حالت طبیعی خود برمی‌گردد. با انجام این کار قسمت‌های آسیب‌دیدهٔ پوست، ترمیم می‌شوند.

البته تمام تعداد جلسات، زمان و قیمت های بیان شده در قسمت بالا به طور میانگین بوده و در هر فرد متفاوت است زیرا ممکن است فردی در طول ۶ جلسه ناحیه مورد نظر را لیزر کرده و نتیجه مطلوب را به دست آورد، اما ممکن است فردی در طی ۸ جلسه هم به نتیجه دلخواه نرسد در نیتجه باید تعداد جلسات بیشتری را برای لیزر انتخاب کنید.


انواع دستگاه لیزر موهای زائد

همانطور که به طور حتم شنیده اید کسانی که قصد انجام لیزر موهای زائد در نواحی مختلف بدن خود را دارند همیشه به دنبال انتخاب بهترین نوع دستگاه برای رفع موهای زائد خود هستند. برای انتخاب دستکاه مناسب برای لیزر موهاب دن باید به نوع پوست، رنگ پوست و همچنین به نوع ضخامت موهای بدن توجه شود تا بهترین نتیجه کسب شود.
در این قسمت از مقاله  قصد داریم تا انواع دستگاه های موجود در بازار برای انجام لیزر موهای زائد بدن را برای شما همراهان عزیز نام برده و توضیحات مختصر و مفیدی را ارائه دهیم.

به صورت کلی ۴ نوع فناوری برای لیزر موهای زائد داریم که هر کدام استفاده‌های مخصوص به خودش را دارد که شامل:

 

آی پی ال (IPL)

این فناوری در اصل لیزر به حساب نمی‌آید و تنها پرتوی نور است. از فناوری IPL بیشتر در دستگاه لیزر خانگی یا سالن های زیبایی و ماساژ استفاده می‌شود.

اما سه فناوری دیگر که شامل الکساندریت، دیود و ان دی یاگ است، دستگاه های کلینیکی به حساب می‌آیند و تنها پزشک یا اپراتور حرفه‌ای مجاز به استفاده از آنها است و کارکرد شخصی ندارند. فناوری قدیمی‌تری به نام لیزر روبی هم وجود دارد که به نوعی پیشگام سایر انواع فناوری‌های لیزر موهای زائد محسوب می‌شود. اما امروزه دیگر کاربرد چندانی ندارد. به همین دلیل است که لیزرهای آی پی ال و روبی در کلینیک‌های زیبایی به علت اثرگذاری پایین استفاده نمی‌شوند.

آی-پی-ال

دستگاه ان دی یاگ (Nd-YAG Laser)

 1. دستگاه ان دی یاگ (ND:YAG) هم از جمله فناوری‌های جدید صنعت لیزر موهای زائد محسوب می‌شود.
 2. این دستگاه با طول موج ۱۰۶۴ نانومتر، به صورت خاص برای پوست‌های برنزه و تیره طراحی شده و تمام طیف‌های تیپ‌های پوستی را از تیپ یک تا شش پوشش می‌دهد.
 3. هنوز تحقیقات کافی روی این دستگاه انجام نشده و تا به حال ثابت نشده که لیزر ان دی یاگ روی موهای روشن (مثل بلوند، خاکستری و قرمز) تاثیر دارد یا خیر. و باز هم مانند لیزر دایود، فرکانس و میزان نفوذ بالای آن می‌تواند درمان را دردناک کند، هرچند بسیاری از افراد می‌گویند درد آن کم و قابل تحمل است.
 4. از معایب این دستگاه می‌توان به این مسئله اشاره کرد که خطر سوختگی و زخم در تمام تیپ‌های پوستی در لیزر ان دی یاگ وجود دارد. به این دلیل که بر خلاف دیگر مدل ها، ملانین اولین رنگدانه مورد هدف نیست.
 5. ۵.      با این حال یکی از مزایای این نوع لیزر، قابلیت تنظیم عمق نفوذ به مقدار کم تر است. یعنی تا 500 نانومتر هم می‌تواند کاهش پیدا کند تا بتواند موهای نازک‌تر نزدیک به سطح پوست را هدف بگیرد.
 6. ۶.      اما با این همه، موثر بودن آن به طور کامل ثابت نشده است. از لیزر ان دی یاگ، برای درمان مشکلات عروقی مختلف هم استفاده می‌شود.
 7. بهترین دستگاه لیزر که از تکنولوژی ان دی یاگ بهره می‌برد، لیزر دکا است. شرکت آمریکایی دکا بیش از ۳۰ سال سابقه دارد و در حوزه تجهیزات و فناوری‌های پزشکی فعال است.

دستگاه الکساندریت کندلا:

دستگاه لیزر الکساندریت کندلا  (Alexandrite Laser)

از معروف‌ترین انواع دستگاه های لیزر که  مورد استفاده در کلینیک‌های زیبایی و لیزر موهای زائد است، فناوری لیزر اکساندریت کندلا است.

 1. نکته اولی که باید درباره این فناوری بدانید، این است که الکساندریت، نام فناوری لیزر است و نام خود دستگاه یا برند آن نیست
 2. طول موج این دستگاه ۷۵۵ نانومتر است، بنابراین برای سفیدپوستان اروپایی و ایرانی‌هایی که پوست سفید و شفافی دارند، مناسب است
 3. آنهایی که موهای ضخیم یا رنگ پوست سبزه یا تیره دارند، نمی‌توانند بهترین جواب را از این دستگاه بگیرند
 4. این دستگاه انرژی موجود در ملانین‌های فولیکول مو را جذب می‌کند، اما در پوست‌های تیره‌تر، ملانین نه فقط در مو، بلکه در پوست هم موجود است و جذب انرژی آن توسط دستگاه باعث گرم شدن یا در مواردی سوختن پوست می شود.
 5. تغییر تیپ پوستی در افراد هم اهمیت زیادی در نتایج دوره‌ی درمان دارد. در بیشتر مواقع رنگ پوست دست و پا یا شکم افراد با رنگ پوست نواحی دیگر بدن مانند زیر بغل، کمر یا ناحیه‌ی بیکینی متفاوت است. برای این افراد باید از ترکیب دستگاه های متفاوت استفاده کرد.
 6. اخیرا دستگاه های جدیدتر الکساندریت به بازار آمده‌اند که می‌توانند تمام تیپ‌های پوستی را تحت پوشش خود قرار دهند و در این بخش پیشرفت داشته‌اند. در واقع می توان بیان کرد که بهترین گزینه برای انجام لیزر موهای زائد بدن، برای کسب بهترین نتیجه استفاده از دستگاه الکساندریت کندلا ۲۰۲۱ است که مجهز به این نوع سیستم پیشرفته بوده و نیاز به هزینه های گزاف برای تعویض دستگاه نیست.
 7. لیزر الکساندرایت علاوه بر حذف موهای زائد در موارد دیگری مثل درمان لکه‌های پیری، رگ‌های عنکبوتی، لک‌های مادرزادی عروقی و پاک کردن تتو کاربرد دارد.

خانم ها و آقایانی که به زیبایی دائمی بدن خود می اندیشند و می خواهند بهترین نتیجه از لیزر موهای زائد خود را در کمترین زمان به دست آورند می توانند از این دستگاه استفاده کنند.

خوشبختانه  کلینیک دکتر امیر سلیمانی، بهترین متخصص پوست و مو در تهران مجهز به این فناوری پیشرفته  و دارای مجرب ترین اپراتور های بوده که شما همراهان  عزیز و زیباجویان می توانید با انجام یک جلسه مشاوره، دوره لیزر موهای زائد خود را در این کلینیک زیبایی آغاز کرده و به بهترین نتیجه دست یابید.

لیزر دایود (Diode Laser)

 1. دستگاه لیزر دایود بعد از الکساندریت یکی از جدیدترین لیزرها در بازار است
 2. طول موج این دستگاه با ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر از لیزر الکساندریت بیشتر است و در نتیجه عمق نفوذ بالاتری هم در فولیکول مو دارد که موجب محافظت از پوست در برابر اشعه و در نتیجه درمانی کم‌خطر می‌شود
 3. البته باید در نظر داشت که این ویژگی، لیزر دایود را برای پوست‌های کمی تیره بی‌خطر می‌کند و برای پوست‌های تیپ شش (یعنی پوست قهوه‌ای یا کاملا تیره) توصیه نمی‌شود
 4. برعکس، لیزر دایود برای پوست‌های تیپ یک تا پنج نتایج بی‌خطر و فوق العاده‌ای به همراه دارد
 5. مزیت اصلی دایود را می‌توان در درمان پوست‌های تیره و برنزه و موهای زبر و ضخیم دانست
لیزر دیود

بهترین دستگاه لیزر

بهترین دستگاه لیزر:
اما چطور تخشیص دهیم کدام یک از سه فناوری کلینیکی برای پوست و موی ما مناسب است؟

همانطور که در قسمت بالا بیان کردیم لیزر موهای زائد و انتخاب بهترین دستگاه نیازمند تشخیص تیپ رنگی پوست است که ما در این قسمت بر اساس جدول طبقه بندی شده توسط دکتر توماس فیتزپاتریک این اطلاعات را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

معمولا برای تشخیص این مسئله  یعنی انتخاب بهترین دستگاه لیزر به رنگ پوست توجه ویژه‌ای می‌شود. رنگ پوست و ضخامت موی افراد در میزان اثربخشی دوره درمان تاثیر مستقیم دارد و هرچه یک فناوری لیزر با شرایط شما سازگارتر باشد، نتایج بهتر و ماندگارتری هم خواهد داشت. در عین حال باید دقت داشته باشیم که از دستگاهی استفاده کنیم که قطر تابش مناسب، وقفه‌های تابشی ایمن و سیستم خنک کننده‌ موثر  داشته باشند.

انواع رنگ پوست و تشخیص آن

تایپ های مختلف پوستی بر اساس رنگ ۶ دسته هستند. ممکن است رنگ پوست شما ما بین یکی از گروه ها باشد.

تایپ پوستی اول:

رنگ پوست قبل از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب کاملا سفید و روشن است. رنگ چشم آبی روشن، خاکستری روشن یا سبز روشن می باشد. رنگ موها متمایل به قرمز و یا بلوند روشن هستند. در مقابل نور خورشید همیشه دچار لک و سوختگی می شود. این نوع پوست ها هرگز برنزه نمی شوند و فقط بر اثر سوختگی پوسته پوسته می گردند.

تایپ پوستی دوم:

رنگ پوست قبل از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب روشن است. رنگ چشم آبی، خاکستری و سبز می باشد. رنگ طبیعی موها کاملا بلوند است. در هنگام قرار گرفتن در معرض نور آفتاب دچار لک، سوختگی و پوسته پوسته می شود. احتمال برنزه شدن این نوع پوست پایین است.

تایپ پوستی سوم:

رنگ پوست قبل از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب حالت بژ و یا رو به زردی دارد. رنگ چشم فندقی یا قهوه ای روشن است. رنگ طبیعی موها بلوند تیره و یا قهوه ای روشن می باشد. در مقابل نور آفتاب این رنگ پوست گاهی برنزه می شود اما باید در برابر لک و سوختگی بسیار مراقبت کند.

تایپ پوستی چهارم:

رنگ پوست قبل از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب قهوه ای روشن می باشد. رنگ طبیعی موها و چشم ها قهوه ای تیره است. در هنگام قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به ندرت دچار لک می شود و به راحتی نوع اول نمی سوزد.

تایپ پوستی پنجم:

رنگ پوست قبل از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب قهوه ای تیره می باشد. رنگ طبیعی موها و چشم ها قهوه ای تیره متمایل به مشکی است. این نوع پوست در مقابل نور خورشید لک نمی شود و بدون سوختگی برنزه می گردد.

تایپ پوستی ششم:

رنگ پوست قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب قهوه ای تیره است. رنگ طبیعی مو و چشم ها قهوه ای تیره رو به مشکی می باشد. این نوع پوست ها هرگز دغدغه لک شدن و سوختگی در برابر نور مستقیم خورشید را ندارند و به راحتی برنزه می گردد.

۱۶

شما در کدام دسته از تیپ پوست قرار دارید؟

۱ / ۵

آیا در مواجه با آفتاب بدن شما پوسته پوسته و یا لک می شود؟

۲ / ۵

آیا در مواجه با آفتاب پوست شما سوخته یا التهاب پیدا میکند؟

۳ / ۵

آیا موهای شما طیف رنگی بلوند یا قهوه ایی روشن دارد؟

۴ / ۵

آیا دارای چشمان رنگی (آبی،خاکستری،طوسی و سبز) هستید؟

۵ / ۵

آیا قبل از قرار گرفتن در زیر نور خورشید دارای پوست روشن هستید؟

امتیاز شما

میانگین امتیازها ۴۸%

۰%

۱۵نکته طلایی قبل از انجام لیزر

۱۵ نکته طلایی که مراجعه کنندگان باید قبل از انجام لیزر موهای زائد از آن مطلع بوده و آن ها را رعایت کنند.

اجتناب از برنزه کردن

اگر شما جز دسته از افرادی هستید که دارای بدن برنزه هستید که این روش زیبایی را انجام می دهید باید به ایننکته توجه داشته باشید که حدود ۴ تا ۶ هفته قبل از انجام لیزر موهای زائد نباید بدن خود را لیزر کنید. زیرا لیزر با هدف قرار دادن رنگدانه تیره در موهای شما کار می‌کند. هنگامی که پوستتان را برنزه می‌کنید رنگ پوست شما تیره می‌شود و لیزر نمی‌تواند پوست و موی شما را از هم تشخیص دهد و همچنین ممکن است اشتباها پوست شما را هدف قرار دهد و موجب سوختگی شود. اکثر افراد در پاییز و زمستان و حتی بهار درمان موهای زائد خود توسط لیزر را شروع می‌کنند تا بتوانند در تابستان از داشتن پوستی نرم و لطیف لذت ببرند.

شیو کردن- بدون وکس یا اپیلاسیون

به طور حتم این موضوع به گوش شما خورده است که قبل از لیزر موهای زائد خود باید مناطق مورد نظر را شیو کنید و از اپلاسیون و وکس اجتناب کنید. نواحی از پوست که قرار است لیزر شود باید صاف باشند زیرا هر مویی که بالای سطح پوست قرار دارد، انرژی لیزر را قبل از رسیدن به ریشه در فولیکول جذب می‌کند. این می‌تواند سطح پوست را هدف قرار بدهد و نتایج ضعیفی داشته باشد. صبح روزی که قرار است  برای لیزر به کلینیک می روید به فکر شیو کردن نیافتید، چون قطعا می‌تواند باعث آسیب پوست شما می شود.

 هفته قبل از لیزر موهای زائد، از وکس یا اپیلاسیون موهایتان، اجتناب کنید تنها راهی که برای از بین بردن موهایتان تا قبل از لیزر درمانی دارید شیو کردن می‌باشد به این دلیل که ریشه مو برای پروسه لیزر، باید دارای فولیکول باشد. وکس و اپیلاسیون فولیکول مو را از بین می‌برد، بنابراین لیزر برای نتیجه دادن هدفی ندارد.

اصلاح بدن ۲۴ ساعت قبل از لیزر

 • لیزر موهای زائد در جلسه اول معجزه نمی کند

خیلی از شماها تصور می‌کنید که با یک جلسه درمان کار شما تمام است اما سخت در اشتباهید!

باید این نکته را برای شما عزیزان بیان کنیم که لیزر موهای زائد اپلاسیون و یا وکس نیست که در یک جلسه معجزه کند. در واقع کسانی که لیزر را برای رفع موهای زائد خود استفاده می کنند باید صبر داشته باشند تا بتوانند بهترین نتیجه را از این روش زیبایی به دست آورند. برای رسیدن به نتیجه مطلوب شما حداقل به ۶ جلسه لیزر درمانی نیاز دارید. که البته این مقدار تقریبی بوده و در هر فردی متفاوت است.

لیزر اطراف چشمتان ممنوع

درست است که لیزر کاری ساده و دلنشین به نظر می‌رسد اما خطرات خودش را نیز دارد و بزرگترین این خطرات برای چشم‌های شماست. مهم نیست در کدام کلینیک یا مطب اقدام به لیزر موهای زائد خود می‌کنید مهم این است که حتما از عینک مخصوصی که پزشک در اختیار شما می‌گذارد استفاده کنید و اگر پزشک یا متخصص لیزر آن را فراموش کرد شما حتما این مورد را با آنها گوشزد کنید.

در نتیجه می توان بیان کرد که برای انجام لیزر موهای زائد به هر کلینیکی مراجعه نکنید و در انتخاب پزشک خود به شدت دقت کافی را به عمل آوردید.

در یک جلسه نمیتوان کل بدن را لیزر کرد.

اگر کسی به شما گفت که در یک جلسه می‌تواند کل بدن شما را لیزر کند بدون درنگ فرار کنید! باید بدانید که بدن شما در هر جلسه میزان محدودی اشعه لیزر را می‌تواند تحمل کند و بپذیرد. در هر جلسه لیزر شما امکان این را دارید که چند قسمت از بدن خود را لیزر کنید.

در نتیجه اگر نزد یک پزشک مراجعه کردید و وعده لیزر کل بدن در یک جلسه را به شما داد اصلا این ریسک را قبول نکنید و سلامت خود را به خطر نیندازید زیرا این کار به شدت غیر معقول و نشدنی استت و اگر هم این کار با یک درصد پایین انجام شود به شدت به پوست و بدن شما آسیب جدی وارد خواهد کرد.

ثابت قدم بودن برای داشتن نتیجه عالی

فولیکول‌های موی شما در چرخه رشد هستند بهترین فاصله زمانی بین هر جلسه بین ۴ تا ۶ هفته است که در این پروسه زمانی امکان رشد موهای جدید فراهم می‌‍شود و موهای مرده می‌‍افتند و از بین ‌می‌روند.

در نتیجه باید به این نکته توجه کنید که به طور منظم و در یک تایم مشخص برای لیزر خود نزد پزشک نوبت تعیین کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را به دست آورید.

نتایج ملموس بعد از ۳ ماه ظهور می‌کنند

شما قطعا در جلسات اول نتایج ملموسی را احساس نخواهید کرد اما بعد از گذشت ۳ ماه شما از  شر موهای زائد خلاص می‌شوید و پس از آن این نتایج روز به روز بیشتر خودشان را به شما نشان می‌دهند.

گاهی پوستها به لیزر سخت پاسخ میدهند

موهای تیره نسبت به لیزر به بهترین شکل پاسخ می‌دهند و خیلی زود تحت تاثیر قرار می‌گیرند. اما موهایی با طیف رنگی خاکستری، بلوند، قهوه‌ای، قرمز خیلی سخت‌تر به لیزر پاسخ می‌دهند. پوست‌های تیره نیز نسبت به پوست‌های روشن سخت‌تر نتیجه می‌دهند اما غیرممکن نیستند.

در نتیجه این کار را نشدنی ندانید و برای داشتن بدنی زیبا تنها صبر و حوصله کنید و حتما به بهترین متخصص پوست ومو و زیبایی مراجعه کرده و مشاوره های لازم را قبل از شروع دوره لیزر موهای بدن خود کسب کنید.

از لوازم آرایشی و حمام داغ پرهیز کنید.

اطمینان حاصل کنید که تمام نواحی که قرار است تحت درمان لیزر قرار بگیرد از هرگونه نرم‌کننده، کرم و محصولات آرایشی عاری باشند. اسپری، کرم‌های برنزه و مرطوب کننده، روغن‌ها و تموم محصولات آرایشی وقتی در معرض پرتو لیزر قرار می‌گیرند می‌سوزند و به پوست شما آسیب می‌زنند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که روز درمان پوست شما کاملا پاکیزه و عاری از هرگونه محصولات آرایشی باشد.

لایه‌برداری نرم قبل از لیزر موهای زائد

۳ یا ۴ روز قبل از لیزر موهای زائد ناحیه‌ای از بدنتان که قرار است تحت درمان قرار بگیرد را لایه‌برداری کنید. زمانی که سلول‌های پوست مرده را  با لایه‌برداری از سطح حذف می‌کنید، در واقع به لیزر اجازه می‌دهید مسیری روشن‌تر از ریشه مو پیدا کند. همچنین پوست مرده یا خشک بعضی اوقات ممکن است پس از درمان باعث ایجاد قرمزی جزئی شود.

روز درمان لطفا در هر شرایط پزشک خود را را از تغییرات در شرایط پزشکی خود مطلع کنید. اگر به تازگی از داروی جدیدی استفاده می‌کنید یا در فاصله درمان آفتاب گرفته‌اید یا هر چیز مشابه این که پزشک یا متخصص معالج شما از آن آگاه نیست را اطلاع دهید زیرا عدم این اطلاع رسانی ممکن است به پوست شما آسیب بزند یا تحمل درد هنگام درمان را برای شما غیر ممکن کند.

البته قبل از شروع دوره لیزر، پزشک و یا منشی کلینیکی شما به آن مراجعه خواهید کرد فرمی به شما ارائه خواهند داد تا تمامی اطلاعات لازم که باید پزشم از ان مطلع شود در ان از شما پرسیده شده و شما حتما باید به طور دقیق و کامل و صحیح بهاین سوالات پاسخ دهید.

لیزر در دوران عادت ماهیانه

بهتر است که در طول عادت ماهانه لیزر انجام ندهید.

خوردن مواد کافئین دار

از خوردن مواد کافئین دار چند ساعت قبل از لیزر موهای زائد پرهیز کنید .

داشتن سابقه تبخال

اگر سابقه تب خال دارید حداقل ۴۸- ۲۴ ساعت قبل از درمان با لیزر مو از داروهای ضد ویروسی استفاده کنید و به پزشک خود اطلاعات دهید.

مصرف قرص های خوراکی ایزو ترتینوئین

در صورت مصرف قرص های خوراکی ترکیبات ایزو ترتینوئین مثل ( آکوتان، دکوتان، ری آکوتان و …) حداقل باید به مدت ۶ ماه لیزر درمانی موهای زائد به تاخیر بیافتد و در صورت مصرف موضعی آن حداقل به مدت یک هفته قطع شود.

البته حتما این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.

سوالات رایج در رابطه با لیزر موهای زائد

چرا دکتر امیر سلیمانی

دکتر امیر سلیمانی دارای فوق تخصص جراحی پوست، مو، زیبایی و لیزر است. که در کلینیک زیبایی خود با توجه به مشاوره های کاربردی با مراجعه کننده خود بهترین تصمیم را برای درمان مراجعه کنندگان گرفته که بهترین نتیجه عاید زیباجویان عزیز شود.

دکتر امیر سلیمانی در مطب خود وارقع در ونک دارای بهترین فناوری ها در زمینه زیبایی به خصوص لیزر موهای زائد هستند که به همراه بهترین پرسنل و کارآمدترین اپراتورها در خدمت شما مراجعه کنندگان عزیز هستند.

مشاوره با دکتر امیر سلیمانی

نام و نام خانوادگی
سوال شما از دکتر امیر سلیمانی
شماره تلفن
The form has been submitted successfully!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران – بیمارستان رازی

9 پاسخ

  1. سلام باید خدمت شما عرض شود که کسانی که باردار هستند، کسانی که بیماری‌های عصبی دارند و ممکن است جای لیزرشان را بکنند و دستکاری کنند و کسانی که به خاطر شغل‌شان مجبورند ساعات طولانی در آفتاب باشند و همچنین کسانی که در محل مورد نظر، عفونت فعال یا زخم دارند باید تا زمان بهبود عفونت و زخم‌شان صبر کنند و از لیزر موهای زائد استفاده نکنند.

  1. سلام وقت بخیر، نوجوانان می‌توانند در صورت رضایت پدر و مادر تحت درمان با لیزر قرار بگیرند و موهای زائد آنها با فناوری لیزر برطرف شود. نوجوانان نیز باید همانند بزرگسالان از قرار گرفتن در مقابل نور خورشید اجتناب کنند تا ریسک تغییر رنگ پوست پس از لیزر و بعد از آن به صفر برسد. اما منعی برای انجام لیزر برای نوجوانان زیر ۱۸ سال وجود نخواهد داشت.

  1. سلام روزتون بخیر، عوامل متعددی در تعیین قیمت لیزر موهای زائد نقش دارند: تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر، نوع دستگاه لیزر مورد استفاده، رنگ مو و اصول قیمت گذاری لیزر در کلینیک لیزر. قیمت لیزر موهای زائد نقاط کوچک از قبیل چانه و زیر بغل بسیار کمتر است و سایر نقاط بدن مانند لیزر کامل پا گران قیمت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *