تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از میدان ونک ، کوچه برادران شریفی ، پلاک ۶۱ ، واحد ۱ ، ساختمان پزشکان خشایار

خانه » بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس | بهترین دکتر بوتاکس در تهران
متخصص پوست در ونک

بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس | بهترین دکتر بوتاکس در تهران

آنچه می خوانید...

در عصر حاضر تزریق بوتاکس در میان افراد بسیاری در جامعه گسترش یافته است. تزریق بوتاکس هم جنبه درمانی دارد و هم جنبه زیبایی. اما سوالی که برای بیشتر افراد پیش می آید این است که بهترین متخصص پوست کیست؟ دکتر پوست خوب برای تزریق بوتاکس کیست؟ بهترین متخصص پوست و مو چه ویژگی هایی دارد؟ و … به همین دلیل در این مقاله قصد داریم درباره مشخصات دکتر پوست خوب برای تزریق بوتاکس مطالبی را ارائه نماییم تا شما عزیزان با خیالی آسوده بتوانید پزشک مورد نظر خود را بیابید پس در ادامه با ما همراه باشید.

تزریق بوتاکس چیست؟

تزریق بوتاکس باعث دنرواسیون شیمیایی عضلات توسط بلوک استیل کولین می شود و در نتیجه ضعف یا شل شدن عضلات سبب صاف شدن خطوط هایپرفانکشنال و برجسته صورت و گردن می شود. همراهی تزریق بوتاکس با لیزر و تزریق فیلر به خصوص در نواحی فعال مثل دور چشم و دهان می تواند مفید باشد. تاثیر بوتولینوم توکسین نوع A به طور معمول چند ماه می باشد که با تزریق مجدد می تواند افزایش یابد.

عوارض تزریق بوتاکس می تواند افتادگی پلک باشد که به علت انتشار بوتولینوم توکسین به عضله غیرهدف ایجاد می شود و با تزریق متمرکز و تکنیک صحیح قابل پیشگیری می باشد. در حال حاضر تزریق بوتاکس شایع ترین اقدام جراحی زیبایی می باشد و با توجه به رواج مصرف آن چه در رابطه مسائل زیبایی و چه در رابطه با مسائل درمانی یک پروتکل جامع و واحد برای آن تعیین شده است.

علل مراجعه به بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس چیست؟

تزریق بوتاکس روشی کاملا تخصصی است بنابراین نیاز است توسط بهترین متخصص پوست انجام شود دکتر پوست خوب برای تزریق بوتاکس به خوبی تشخیص می دهد بهترین نقاط تزریق بوتاکس کدام هستند اما در صورتی که این روش توسط افراد غیر متخصص انجام شود می تواند برخی عوارض جانبی را به همراه داشته باشد که برای افراد ناخوشایند هستند.

تزریق بوتاکس برای چه کسانی ممنوع است؟

با وجود اینکه بوتاکس ماده ای بی خطراست اما استفاده از آن برای برخی افراد ممنوع است.

 • زنانی که در دوران بارداری یا شیردهی هستند.
 • افرادی که مبتلا به برخی عفونت های فعال یا سرطان هستند.

به همین دلیل توصیه می شود قبل از تزریق بوتاکس پزشک خود را در جریان تمام مشکلات خود یا داروهایی که مصرف می کنید قرار دهید.

بهترین دکتر بوتاکس در تهران چه مشخصاتی دارد؟

برای اینکه بتوانید بهترین دکتر پوست را برای تزریق بوتاکس بشناسید ابتدا نیاز است با مشخصات و ویژگی های وی آشنا شوید. برخی از مشخصات دکتر پوست خوب برای تزریق بوتاکس عبارتند از:

 • بهترین دکتر پوست باید صبور باشد و با حوصله به معاینه و درمان بیماران بپردازد.
 • نیاز است از جدیدترین تکنیک های درمانی و زیبایی آگاهی داشته باشد و از جدیدترین داروها و تجهیزات پزشکی استفاده نماید.
 • در درمان بیماری های پوستی بهترین درمان با کمترین عوارض جانبی را برای بیمارانش انتخاب نماید.
 • در تزریقات زیبایی از بهترین برندها با کیفیت و ماندگاری بالا استفاده نمایند.

عوارض تزریق بوتاکس

عوارضی که بعد از تزریق بوتاکس ایجاد می شوند به دو دسته عارضه های عمومی و طبیعی و نیز عارضه های خطرناک و احتمالی دسته بندی می شوند. مهم ترین عارضه های طبیعی و موقتی بعد از تزریق بوتاکس:

 • قرمزی
 • تورم: به طور کلی بدن در برابر هرنوع روش درمانی و زیبایی با واکنش هایی همراه است که قرمز شدن و ایجاد تورم از جمله آن ها است. هرچقدر که میزان تزریق بوتاکس بیشتر باشد و نیز هرچقدر سوزن تزریق ضخامت بیشتری داشته باشد میزان تورم و قرمزی بیشتر می شود. البته در چند ساعت اولیه این عارضه ها برطرف می شوند و هیچ اثری از آن ها باقی نمی ماند.
 • کبودی
 • درد
 • سردرد و تهوع: این عارضه در برخی از افراد رخ می دهد و بیشتر کسانی که برای اولین بار بوتاکس تزریق می کنند این عارضه را تجربه می کنند.

اما در مواردی ممکن است که در اثر بی احتیاطی و عدم تخصص پزشک مربوطه و نیز بکار گیری تکنیک های غلط در جریان تزریق بوتاکس عارضه هایی خطرناک رخ دهد. مثل:

 • از بین رفتن اعصاب در محل تزریق شده برای همیشه
 • افتادگی پلک: البته این عارضه در گذشته بیشتر رخ می داد ولی این روزها در موارد نادری شاهد بروز این پیامد منفی هستیم.
 • چهره بی احساس: در صورتی که میزان بوتاکس تزریقی کنترل شود می توان از این عارضه جلوگیری کرد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 • ماساژ یا دست کاری کردن محل تزریق ممنوع است زیرا که مانع از جای گیری صحیح بوتاکس می شود.
 • به مدت چهار ساعت یا بیشتر بعد از تزریق بوتاکس دراز کشیدن ممنوع است.
 • ورزش های سنگین در دو _سه روز اولیه نباید انجام شود.
 • استفاده از انواع مسکن هایی که ضد التهاب هستند ممنوع است.
 • استفاده از الکل و سیگار کشیدن در چند روز اولیه ممنوع است.
 • برای کاهش میزان تورم و کبودی می توانید از کمپرس های یخ استفاده کنید. البته کمپرس ها به طور مستقیم روی نقاط کبودی و تورم قرار داده نشود. بلکه می توانید از یک حوله استفاده کنید تا حائل میان پوست و کمپرس باشد.

مدت ماندگاری بوتاکس

میزان دوام و ماندگاری اثر بوتاکس همچون تمامی اقدامات زیبایی دیگر موقتی است. اما مدت زمان آن بستگی به:

 • شرایط پوستی افراد: در افراد مختلف میزان دوام تاثیر بوتاکس متفاوت می باشد. زیرا که میزان و شدت چین و چروک ها و نیز عمق خطوط در چهره افراد با هم متفاوت است.
 • کیفیت بوتاکس: بسیاری از بوتاکس ها کیفیت بالایی دارند و مدت زمانی زیادی زیر بافت پوست باقی می مانند. در نتیجه دوام آن ها بیشتر است.
بهترین دکتر بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس

قیمت تزریق بوتاکس برحسب عوامل مختلفی تعیین می شود که مهم ترین آن ها:

 • میزان مواد تزریقی: برخی از افراد به دلیل اینکه میزان بیشتری از مشکلات پوستی را تجربه می کنند باید برای پوشش دهی میزان بیشتری بوتاکس تزریق شود. همین عامل در میزان هزینه ها اثر گذار است.
 • محل و تعداد نقاطی از صورت که باید بوتاکس تزریق شود
 • کیفیت و برند بوتاکس
 • محل و کلینیک زیبایی که به آن مراجعه کرده اید: قطعا کلینیک ها در شهر تهران هزینه های بیشتری را دریافت می کنند اما در مقابل خدمات بهتر و مواد و ابزار آلات باکیفیت تری را مورد استفاده قرار می دهند.
 • میزان تخصص و مهارت و تجربه پزشک در زمینه انواع اقدامات زیبایی علی الخصوص تزریق بوتاکس

بنابراین در ابتدا باید تحت معاینه و بررسی هایی از سوی بهترین دکتر بوتاکس قرار بگیرید سپس بعد از روشن شدن وضعیت پوستی شما و نیاز شما به میزان موادی تزریقی، هزینه تزریق به طور تقریبی برآورد می شود.

برخی از خدمات بهترین دکتر پوست و مو

برخی از خدمات بهترین دکتر پوست و مو در ادامه گفته شده است.

مزوتراپی

درمان مزوتراپی در واقع به روش هایی اطلاق می گردد که در آن داروها و ویتامین های مفید از طریق تزریقات متعدد وارد ناحیه تحت درمان می شوند. این روش برای جوانسازی پوست کاربرد دارد و خوشبختانه فاقد عوارض جانبی خاصی می باشد.

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد روش جایگزین مناسبی برای گزینه هایی مانند اپیلاسیون و شیو کردن می باشد. در این روش انرژی لیزر جذب فولیکول های مو می شود و رشد مجدد موها را دچار اختلال می کند. در صورتی که در لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست با تجربه و با طول موج مناسب انجام گیرد عوارضی به همراه نخواهد داشت.

تزریق ژل

تزریق ژل یکی از روش های پرطرفدار است که می تواند با جوانسازی پوست به آن زیبایی بخشد. در حال حاضر تزریق ژل به لب، گونه، پلک، بینی و … توسط متخصصین انجام می گیرد.

درمان لک با لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ روشی موثر برای از بین بردن لک های صورت می باشد و نتایج شگفت انگیزی پس از انجام آن قابل مشاهده است. این روش در پاک کردن تاتو و خالکوبی، درمان ملاسما و قارچ ناخن نیز کاربرد دارد.

درمان جای جوش با سابسیژن

سابسیژن برای درمان جای جوش های عمیق کاربرد دارد و موجب کلاژن سازی پوست می شود. در صورتی که این روش همراه با سایر روش ها مانند میکرونیدلینگ، لیزر فرکشنال و … انجام شود می تواند نتایج بسیار خوبی به ارمغان آورد.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی مشخصات بهترین دکتر بوتاکس پرداختیم. همچنین برخی از خدمات ارئه شده توسط دکتر امیر سلیمانی را معرفی کردیم. شما عزیزان در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مندرج در سایت تاس حاصل فرمایید.

دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران – بیمارستان رازی

5 پاسخ

  1. واکنش های حساسیت زا به تزریق بوتاکس معمولا در برخی افراد به وجود می آید. لازم نیست تمام افرادی که قصد انجام تزریق بوتاکس را دارند نسبت به ایجاد حساسیت نگران باشند. همچنین جای هیچ گونه نگرانی برای مراجعه کنندگانی که بعد از تزریق بوتاکس با حساسیت مواجه می شوند نیز وجود ندارد. چرا که این حساسیت ها به راحتی قابل درمان بوده و خطرات جدی را به دنبال ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =