تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از میدان ونک ، کوچه برادران شریفی ، پلاک ۶۱ ، واحد ۱ ، ساختمان پزشکان خشایار

خانه » بهترین متخصص پوست، مو و زیبایی در تهران
متخصص پوست

بهترین متخصص پوست، مو و زیبایی در تهران

آنچه می خوانید...

برای شناخت یک متخصص پوست خوب صرفا نمی توان به یک مدرک دانشگاهی بسنده کرد. همچنین وجود مطب یک متخصص خوب در بالاترین مقطه شهر دلیل بر خوب بودن متخصص خوب نمی باشد. حال این سوال مطرح می شود که برای پیدا کردن بهترین متخصص پوست چه باید کرد؟ چه فاکتورهایی برای انتخاب متخصص پوست را باید مد نظر داشت؟

بهترین متخصص پوست در تهران پزشکانی می باشند که پس از کسب نمره قبولی در رشته تخصصی پوست  مو و زیبایی بتواند تمام بیماری های مربوط به پوست، مو، ناخن و بیماری های مربوط به آن را درمان کند. همچنین یک متخصص پوست می تواند بیش از ۳۰۰۰ نوع بیماری پوستی مانند سرطان های پوستی، پسوریازیس و آکنه را درمان کند. از فعالیت های زیبایی مانند تزریق ژل و تزریق چربی از جمله توانایی های یک متخصص پوست و مو می باشد.

بهترین متخصص پوست، مو و زیبایی در تهران

ویژگی های یک متخصص پوست، مو و زیبایی

در ادامه به شرح برخی نکات در رابطه با ویژگی یک متخصص پوست می پردازیم :

 • داشتن تجربه کافی

مسلم است که هر چه تجربه کاری یک متخصص پوست در روش های درمان به کار گرفته بیشتر باشد، درمان را به خوبی و با موفقیت بیشتری انجام خواهد داد. تجربه بالای یک متخصص پوست می تواند بیمار را در انتخاب بهترین متخصص پوست و مو کمک کند.

 • تشخیص دقیق و انتخاب بهترین روش درمانی

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم متخصص پوست و مو، داشتن توانایی تشخیص دقیق و درست بیماری می باشد. متخصص پوست خوب با تشخیص صحیح خود می تواند در کاهش هزینه و زمان بیمار موثر باشد و با کمترین عوارض به درمان بیمار بپردازد. بنابراین یکی از ملاک هایی که در انتخاب متخصص پوست و مو خوب باید در نظر داشت تشخیص درست پزشک می باشد تا بتوانید در کوتاهترین زمان به نتیجه دلخواه خود برسید.

 • آشنا بودن با تمامی روش های درمان و به کارگیری تجهیزات نوین و به روز

ویژگی مهم تر دیگر متخصص پوست خوب، نحوه درمان و به کارگیری بهترین روش ها، امکانات و دستگاه های مجهز می باشد. یک متخصص پوست و مو خوب باید با تمام تجهیزات درمانی آشنا باشد تا در تخصص خود همیشه به روز باشد.

 • پیگیری مداوم از وضعیت بیمار

یک متخصص پوست خوب باید توانایی پیگیری وضعیت بیمار خود را بعد از درمان داشته باشد. زیرا بیماری ها و عارضه های پوستی از جمله مواردی است که باید به طور متناوب توسط پزشک پوست بررسی و مورد درمان قرار گیرد.

حوزه های درمانی متخصص پوست و مو 

متخصص پوست خوب تنها به درمان مشکلات مربوط به پوست نمی پردازد، بلکه در حوزه های زیر تخصص دارد:

 • تشخیص، درمان و پیشگیری از بروز بیماری هایی که بر روی پوست، مو و ناخن تاثیر می گذارند.
 • تشخیص بیماری ها با استفاده از برداشتن نمونه و بررسی آن
 • درمان بیماری ها از طریق روش های جراحی
 • جنبه های زیبایی و درمان مشکلات پوست، مو و ناخن با هدف بهبود ظاهر
بهترین متخصص پوست

بهترین متخصص پوست، مو و زیبایی تهران برای درمان جوش

افراد به دلایل پزشکی و یا زیبایی به متخصص پوست و مو مراجعه می کنند. جوش زدن، یکی از شایع ترین علت مراجعه به متخصص می باشد. پزشک با تجویز محصولات درمانی مورد تائید، به درمان موثر جوش و یا سایر شرایط می پردازد.حتی خدماتی مانند تزریق بوتاکس و لیزر موهای زائد از سوی متخصص پوست و مو ارائه می شوند.

متخصص پوست، مو و زیبایی خوب برای لک صورت

خوشبختانه امروز برای درمان لک صورت از روش های مختلفی استفاده می شود در مطب دکتر امیر سلیمانی لک صورت نخست بررسی می شود سپس از طریق دارودرمانی و یا لیزر درمانی، درمان قطعی لک صورت می گیرد.

اصول درمان در بیماری های پوست

تشخیص بیماری های پوستی با استفاده از علائم و نشانه های آن ها از اهمیت به سزایی برخوردار است به طوری که با طبقه بندی این علائم می توان از چگونگی سیر بیماری آگاه گردید .

بنابراین افزایش آگاهی از موارد فوق امکان تشخیص و درمان بهتر بیماری های مختلف را فراهم می نماید .این اطلاعات به پزشکان کمک می کند تا در مورد یک بیماری خاص در هر نقطه ای از جهان به بحث و تبادل نظر با یک دیگر بپردازید.

فاکتورهای متعددی در ارتباط با آن بیماری مد نظر قرار می گیرد که عبارتند از :

 • فاکتور جغرافیایی:

شغلی ، عادت، تفریحات ، اعتقادات ، عوامل اجتماعی و سوابق بیماری هایی از قبیل کهیر ، پسوریازیس ، واسکولیت و یا اریتم مولتی فرم که می توانند در اثر عوامل ویروسی و باکتریال ایجاد و تشدید گردند .

 • آگاهی یافتن از نحوه درمان:

حملات قبلی نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است.

 • شروع ضایعات پوست:

لازم است زمان دقیق پیدایش ضایعه تشدید و عود آن تا حد ممکن مورد بررسی قرار گیرد.

 • محل شروع:

محل یا محل هایی که اولین ضایعه در آنجا پدیدار شده اند کمک فراوانی به تشخیص می نماید .ممکن است بیمار ضایعات تغییر شکل یافته و یا ضایعات دیگری را به پزشک نشان دهد.

 • مشخصه ضایعات:

باید از بیمار درخواست نموده تا ضایعه را به دقت توصیف نماید .بعضی بیماران برجستگی کوچکی را بر روی پوست به عنوان تاول معرفی می کنند .بنابراین لازم است که پزشک با پرسش های مناسب از قبیل وجود یا عدم وجود مایع در داخل ضایعه و نیز خارج شدن مایع ، امکان تشخیص لازم را مقدورسازد.

 • فاکتورهای محرک:

کسب آگاهی ازعوامل موثر در پیدایش و تغییرات ضایعه از اهمیت فراوانی برخوردار است به عنوان مثال بررسی اثرات سرما ، گرما و نور آفتاب بر تشدید و تخفیف ضایعات .

 • نشانه ها:

وجود خارش و آگاهی داشتن از زمان عود بیماری ، از جمله نکات مهم و کلیدی در تشخیص بیماری هاست.

 • درمان موضعی:

تقریباً در همه جای دنیا ، درمان های خودسرانه مرسوم می باشد و ممکن است در هنگام مراجعه به متخصص پوست و مو ضایعه شکل اولیه خود را از دست داده باشد. بنابراین در مورد مصرف داروهای مذکور از بیمار سوال نمود.

 • معاینه پوست:

توجه به مورفولوژی ضایعه، اولین و مهم ترین نکته در تشخیص بیماری های جلدی می باشد و تشخیص نهایی به میزان دقت در این موضوع بستگی دارد. گاه توجه به این مسئله از انجام تست های وقت گیر و پر هزینه جلوگیری می نماید.

در بسیاری از موارد بررسی تغییرات ایجاد شده در این ضایعات اساس تشخیص صحیح را تشکیل می دهد که با هیچ یک از روش های آزمایشگاهی پیشرفته نیز قابل مقایسه نمی باشد .بیمار بایستی همواره در برابر نور مناسب و قوی معاینه شده، و تمامی پوست باید مورد توجه قرار گیرد.

خدمات بهترین متخصص پوست، مو و زیبایی

همانگونه که پیشتر ذکر شد متخصص پوست حوزه وسیعی از خدمات زیبایی پوست، مو و حتی ناخن ها را در اختیار جامعه قرار می دهند. در ادامه به بررسی اصلی ترین خدمات بهترین متخصص پوست خواهیم پرداخت:

سابسیژن

یکی از شیوه های درمانی برای برطرف کردن جای جوش و آکنه، روش سابسیژن می باشد.

در این شیوه به کمک یک وسیله تیز و برنده، بخش آسیب دیده پوست برداشته شده و به کمک کلاژن سازی در این ناحیه، جای جوش در گذر زمان از بین می رود.

سابسیژن

میکرونیدلینگ

جوانسازی پوست و بازیابی زیبایی و جوانی پوست یکی از مسائل مورد توجه تمامی متخصصین پوست است.

به منظور جوانسازی پوست روش های متفاوتی شناخته می شود که یکی از اصلی ترین این روش ها، بهره گیری از روش میکرونیدلینگ است.

پزشک متخصص پوست به کمک دستگاه میکرونیدلینگ انواع ترک های پوستی و یا منافذ باز پوست را درمان کرده و از این طریق زیبایی و شادابی را به چهره شما باز میگرداند.

کربوکسی تراپی

یکی از شیوه های نوین در کاهش چربی و سلولیت، افتادگی پوست، درمان تیرگی و چین و چروک اطراف چشم و سایر اجزای صورت  و بدن ازجمله ناحیه تناسلی، بازوها، باسن و پاها به کمک گاز کربن دی اکسید، کربوکسی تراپی می باشد.

ترمیم اسکار بینی

توجه داشته باشید که میزان تزریق این گاز براساس نیاز و ویژگی های فردی هر شخص و همچنین فواصل زمانی جلسات کربوکسی تراپی، ارتباط مستقیمی با دست یابی به بهترین نتیجه ممکن دارد. لذا توصیه می گردد حتما به بهترین متخصص پوست در این حوزه مراجعه نمایید تا از نتیجه نهایی اطمینان حاصل نمایید.

میکرودرم

میکرودرم ابریژن روشی غیرتهاجمی در جوانسازی پوست بوده که با تولید لایه های جدید پوستی به کمک افزایش میزان کلاژن سازی در پوست، به زیبایی و طراوت پوست کمک می کند.

پی آر پی

پی آر پی یا پلاسمای غنی شده از پلاکت یکی از شیوه های موثر در درمان ریزش مو است. این شیوه به واسطه طبیعی بودن و تزریق پلاسمای منتج شده از خون خود فرد، طرفداران بسیاری دارد.

پی آر پی خود انواع متفاوتی داشته و شامل پی آر پی صورت و پی آر پی موی سر می گردد.

مزوبوتاکس

مزوبوتاکس از سم بوتولینوم ساخته شده و با تزریق به سطح پوست، چین و چروک ها و شل شدگی عضلات صورت را مرتفع کرده و به این واسطه به زیبایی پوست کمک می کند.

مزوبوتاکس

آر اف

بهره گیری از امواج رادیویی در جوانسازی پوست که با اصطلاح آر اف یا آر اف فرکشنال شناخته می گردد یکی از جدیدترین شیوه های زیباسازی چهره می باشد. در این شیوه امواج رادیویی توسط پزشک متخصص وارد لایه میانی پوست شده و از این طریق به افزایش کلاژن سازی و درنتیجه جوانسازی و ترمیم عارضه های پوستی کمک می گردد.

سایر خدمات:

 • لیزر موی زائد
 • لیزر co2 فرکشنال
 • لیزر جوانسازی فوتونا
 • رادیوفرکانسی جوانسازی
 • کرایوتراپی
 • تزریق فیلر
 • تزریق بوتاکس دیسپورت
 • میکرودرم
 • پانچ و جراحی خال
 • تخلیه میلیا و کومدون
 • تزریق چربی
 • لیزر کیو سویچ
 • مزوتراپی موی سر
 • کاشت مو و ابرو

دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران – بیمارستان رازی

7 پاسخ

 1. با سلام خدمت شما
  ۲۴سال سن دارم از بچگی کف سرم بوی خیلی بدی میداد چند سال بعد پوستم به شدت چرب شد و چند سال بعدتر هم خشک میشد هم چرب یعنی وقتی از حموم در میومدم به حدی خشک میشد که نمی تونستم حرف بزنم چون پوستم ترک برمیداشت به مدت چند ساعت تا اینکه دوباره پوستم چرب شه.۱روز چرب میشد باز کم کم شروع میکرد به خشک شدن و پوسته پوسته شدن در کل من میتونم اگه حتی موقع خارش پوسته صورتمو بخارونم چون پوسته پوسته میشه از اون طرفم کف سرم بعد ۲روز بوی بدی میده و به شدت چربه و پوسته پوسته میشه
  لطفا کمکم کنید
  ممنون

  1. سلام
   و خسته نباشید، دکتر من دقیقا دو طرف پشتم زیر کتف تیره رنگ شده و این تیرگی به کمر و سر شونه ها و حتی بالم هم رسیده به دکتر متخصص در همدان هم مراجعه کردم فقط بهم یه کرم ترکیبی داده و الان هم نتیجه نگرفتم و بسیار ناامیدم
   ممنون میشم راهنماییم کنید🙏🏻

 2. سلام وقت بخیر .بعد از زایمان صورتم لک آورده مزو تراپی و انواع لایه بردار ها رو زدم نتیجه نگرفتم لطفا کمکم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *