کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو درمعنایی که جا افتاده اشتباه است در واقع به معنای جابه جایی مو است و این که می گویند کاشت موی طبیعی یعنی جابه جایی مو از یک ناحیه ی سر خود فرد به ناحیه ای که موهای ریخته شده است( یعنی از خود مو به خودش پیوند زده می شود).

دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست ، مو و زیبایی جهت ارتباط می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید .شماره تماس ونک و شهر قدس به ترتیب عبارتست از : : ۸۸۶۴۲۴۱۳ – ۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸

آیا کاشت مو در همه ی افراد مناسب است ؟

در همه ی افراد کاشت مو مناسب نخواهد بود بیشتر در افرادی که علت ریزش مو ارثی است و در همین ارثی ها هم افرادی که مسئله ی تستسترون و هورمون مطرح است زیرا خود هورمون در بدن به یک متابولیسم  تبدیل می شود که موهای جلوی سر افراد آن متابولیسم رو می گیرند و در واکنشی که به آن نشان می دهند موهای جلوی سر می ریزد اما همان طور که می دانید پدرها و پدربزرگ های ما که موهای سر آنها ریخته است در یک ناحیه ای تا آخر عمر هم مو دارند این قسمت در واقع جایی است که وقتی کلاه سرشان می گذارند از داخل کلاه بیرون است و قسمتی که زیر کلاه است به دلیل موارد ارثی دچار ریزش مو می شوند.

کاشت مو

کاشت مو

عوامل مهم در موفقیت و عدم موفقیت کاشت مو

اول این که ژنتیک فرد تا چه حد غالب است معمولاً افرادی که مراجعه می کنند اولین سوالی که پرسیده می شود این است که برادر بزرگ تر موهایش ریخته است ؟ پدر چگونه است ؟ موهای عمو چگونه است ؟ و بینابین این نتایج  را برای آینده شخص در نظر می گیریم  .معمولاً افرادی که از سنین پایین ریزش موهایشان شروع می شود خیلی زودتر دچار کاهش مو می شوند و کف سرشان دیده می شوند و کسانی که به علت ژنتیک در سنین بالا تر ریزش مو داشته باشند  ریزش موی سرشان  و سرعت ریزش مو کمتر است و پوشاندن قسمت کمتر بهتر خواهد بود .در کل سر یک فرد بالغ حدود 100 هزار مو وجود خواهد داشت که از این تعداد یک مقدار بالای سر و یک مقدار پایین سر است .در کاشت مو جابه جایی مو از پشت سر به جلوی مو انجام می دهیم هر چه قدر جلوی سر فضای خالی کمتری داشته باشد و تراکم موها در پشت سر و بالای گوش ها بیشتر باشد دست ما باز تر است و هر چه قدر مو ضخیم تر باشد انتقال مو به سمت جلو دید بهتری خواهد داشت .

کاشت مو

کاشت مو

چه زمانی کاشت مو انجام دهیم بهتر است ؟

کاشت مو باید زمانی انجام شود که کف سر در یک نور معمولی دیده شود ولی باز این موارد به حساسیت هر فرد بستگی دارد .

آیا نتایج کاشت مو همیشه با موفقیت همراه است ؟

مسلماً همه ی کاشت مو ها با موفقیت همراه نمی شوند زیرا بستگی به توانایی و پتانسیل شخص دارد و به تکنیک هایی که انجام می شود در حال حاضر دو تکنیک رایج است به نام FIT و FUT می باشند .

کاشت مو به روش FIT

در این روش دونه دونه به وسیله ی پانچ های کوچک در حد یک میلیمتر و هشت دهم میلیمتر اطراف ریشه را برش می زنیم و در قسمت جلوی سر انتقال می دهیم .

کاشت مو به روش FUT

در این روش مو به صورت تیکه ای برش داده می شود و سپس زیر میکروسکوپ برده می شود و ریشه ها مجزا می شود و سپس به جلوی سر انتقال پیدا می کند .

پس در هر دو روش کاشت یکی است و تفاوت در برداشت مو است و  هر کدام از این روش ها یک محاسن و معایب خاص خودش را دارد.

معایب کاشت مو به روش FIT و FUT

در FITزخم بیشتری در پشت سر ایجاد می شود البته در مدت کوتاهی بهبود پیدا می کند اما در FUT مو به صورت تیکه ای برداشته می شود و جوش می خورد و بعد از مدتی جای بخیه به روش طبیعی پوست در می آید مگر این که فرد مراقبت های لازم را انجام ندهد مانند ورزشکاران در غیر این صورت روش FUT اولویت دارد و نتایج بهتری را خواهد داشت .

چه مدت زمان می برد که مو بعد از کاشت در حالت خوب باشد ؟

معمولاً پروسه یا جریان کاشت مو یک روز کامل طول می کشد و در بعضی وقت ها دو یا سه مرحله ای انجام می شود از همان روز اول در ناحیه خالی کاشت مشخص است و دیگر ناحیه ی خالی وجود ندارد اما موها دوره ی خواب دارند که از 45 روز شروع می شود تا 3 ماه ممکن است طول بکشد و در دوره ی 2 تا 4 ماهگی تعدادی از موها ریزش پیدا می کند و بعضی افراد ریزش مو دراین مدت بسیار شدید است و از 3 تا 4 ماهگی مو شروع به رشد کردن می کند و در نهایت ما نتایج مطلوب را می توانیم در 6 تا 8 ماهگی و حتی 12 ماهگی مشاهده کنیم.

دیگر خدمات دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست عبارتند از :

هایفوتراپی

جوانسازی پوست

کربوکسی تراپی

میکرونیدلینگ

راه های ارتباطی

مطب ونک : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از میدان ونک ، کوچه برادران شریفی ، پلاک 61 ، واحد 1 ، ساختمان پزشکان خشایار

021-88642413 -09353538641

مطب شهر قدس:میدان قدس- بلوار امام خمینی – جنب داروخانه رستمی- ساختمان پزشکان مهدیه- طبقه 4 واحد10

09353538640 – 09014444118
info@dr-soleymani.com
پیج اینستاگرام

پاسخ