آیا کربوکسی تراپی در تهران گران است؟

به قصد جوانسازی پوست، کاشت مو و رفع نواقص پوستی امروزه روش ها و ابزار مجهز و متنوعی وجود دارد. کربوکسی تراپی یکی از روش های موثر و جدید برای رفع تیرگی های پوست، جای جوش، رفع استریای بارداری و سلول های چربی اضافه است. کربوکسی تراپی به اهداف گوناگون و در مناطق مختلف بدن قابل استفاده است و تعداد جلسات لازم برای رسیدن به نتیجه ی مورد نظر به تشخیص پزشک بستگی دارد. هزینه کربوکسی تراپی در تهران با سایر شهر ها متفاوت است و کلینیک انتخابی و تعداد جلسات مورد نیاز در تعیین مقدار این هزینه نقش دارد. در این مقاله به شرح بیشتر درباره ی کربوکسی تراپی و عوارض، همچنین عوامل موثر در هزینه  می پردازیم.

هزینه کربوکسی تراپی

دکتر امیر سلیمانی

اساس کار کربوکسی تراپی

یکی از وظایف گردش خون اکسیژن رسانی به سلول ها برای تنفس سلولی است. گلبول های قرمز خون اکسیژن را به سلول ها می دهند و تراکم کربن دی اکسید بافت ها را کاهش می دهند. بدیهی است هر چه خون رسانی به بافت ها بیشتر باشد شادابی و نشاط پوست در آن منطقه به دلیل تغذیه سلول ها و ترمیم بافت بیشتر می شود. در کربوکسی تراپی با سوزن های کوچک و مخصوص، کربن دی اکسید به بافت های زیر پوست تزریق می شود. در واقع با بالا بردن غلظت کربن دی اکسید در این منطقه باعث می شود خون رسانی در این بافت ها به منظور اکسیژن رسانی افزایش یابد و ترمیم سلولی باعث رفع تیرگی پوست، استریا ها و نواقص دیگر شود.

آیا کربوکسی تراپی عوارض دارد؟

کربوکسی تراپی در مقابل جراحی های زیبایی روشی سرپایی و سریع است. مدت زمان هر جلسه کربوکسی تراپی با توجه به گستردگی عارضه یا مسئله ی مورد درمان متفاوت است و حدودا 40 دقیقه تا یک ساعت تخمین زده می شود. کربوکسی تراپی به عنوان روشی بدون عوارض دارای محبوبیت و طرفداران بی شماری است. برای انجام کربوکسی تراپی از سوزن های مخصوصی استفاده می شود که آثار کمی بر جا می گذارد.

کربوکسی تراپی و لاغری

از روش کربوکسی تراپی برای از بین بردن سلول های چربی که در منطقه ای از بدن متراکم تر هستند نیز استفاده می شود. به خصوص در قسمت هایی که به دلیل مساحت کم یا حساسیت  زیاد ریسک جراحی بالایی دارند کربوکسی تراپی در دفع سلول های چربی نقش موثری دارد. همان طور که پیش تر توضیح داده شد زمانی که کربن دی اکسید به بافت چربی تزریق می شود تراکم بالای دی اکسید کربن در سلول های چربی باعث می شود بدن این سلول ها را سمی قلمداد کند و آن ها را دفع کند و از این طریق باعث لاغری موضعی شود.

کربوکسی تراپی برای درمان استریای بارداری

استریای بارداری در واقع لکه های پوستی و ترک هایی است که به دلیل افزایش حجم شکم و کش آمدن پوست خشک در این منطقه ایجاد می شود. ابتدا قرمز یا صورتی رنگ است و به مرور زمان سفید رنگ می شود.

استریا ها با میکرودرم از طریق برداشتن لایه ای پوست و هم سطحی امکان پذیر است و گاهی با انجام کربوکسی تراپی و ترمیم های سلولی نیز استریای بارداری برطرف می شود.

هزینه کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی روشی غیر تهاجمی برای درمان عارضه های پوستی است. که نسبت به جراحی های زیبایی هزینه ی کمتری دارد. لازم به ذکر است که کربوکسی تراپی محدود به یک جلسه نیست و گاهی برای حصول نتیجه ی مورد نظر لازم است طی چند جلسه تکرار شود. تعداد جلسات کربوکسی تراپی به شرایط پوستی بیمار و پاسخی که به کربوکسی تراپی می دهد بستگی دارد . بدیهی است هر چه تعداد جلسات مورد نیاز برای کربوسی تراپی بیشتر باشد هزینه بیشتری صرف می شود. البته انتخاب متخصص پوست و کلینیک درمانی در تعیین مقدار این هزینه بی تاثیر نیست.

نتیجه گیری

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی به عنوان روشی درمانی و زیبایی است که به نسبت عوارض و هزینه ی جراحی های زیبایی و دوره ی نقاهت کوتاه مدت، بسیار محبوب و کاربردی است. هزینه ی کربوکسی تراپی در شهر ها و کلینیک های مختلف با توجه به تجهیزات، متفاوت است. برای زیبایی و درمان با روش کربوکسی تراپی تعداد جلسات تعیین شده توسط پزشک نیز حائز اهمیت است. گاهی عارضه ی پوستی یا تجمع سلول های چربی خیلی زیاد است و درمان از طریق کربوکسی تراپی زمان بر می شود. در این صورت لازم است تحت تشخیص متخصص و جراح پوست و زیبایی از بهترین روش درمان برای بیمار استفاده شود. برای هر گونه مشاوره و درمان عارضه های پوست و زیبایی می توانید به مطب دکتر امیر سلیمانی مراجعه نمایید.

پاسخ