هزینه سابسیژن

در دهه اخیر روش های مختلفی برای پاکسازی و زیباسازی پوست صورت برای خانم ها و آقایان وجود دارد. بسیاری از روش ها نوین هستند و مزایای مخصوص به خود را دارند. البته علیرغم تمامی مزایا و نتایج مثبتی که در پی دارد هر کدام از روش ها محدودیت های مربوط به خود را دارد. در این بین سابسیژن از جمله بهترین و نوین ترین روش هایی است در زمینه از بین بردن مشکلات پوستی بکار گرفته می شود. سابسیژین روشی است که با بکار گیری انواع تکنیک ها تمامی نواحی و بخش های مختلفی از پوست را می تواند بهبود بخشد. در این مقاله به شرح درمان جای جوش به روش سابسیژن و متغیر های تعیین کننده هزینه سابسیژن در تهران می پردازیم.

فرورفتگی های ایجاد شده ناشی از جای جوش ها بر روی پوست یکی از  مشکلاتی است که گریبان گیر بسیاری از جوانان و نوجوانان شده و در روابط اجتماعی و اعتماد به نفس آنها تاثیر بسیار منفی می گذارد. یکی از درمان های موثر در درمان اسکارهای فرورفته و در راس آنها اسکارهای آکنه ، سابسیژن می باشد.

با استفاده از این روش ها کانولاهای خاصی وارد بافت پوست شده و چسبندگی و فیبروزی که منجر به ایجاد این فرورفتگی ها بین پوست و بافت همبند آن شده را از بین می برد.

سابسیژن امروزه جهت رفع جای جوش های عمقی استفاده می شود. انجام سابسیژن باعث می شود که لایه های چسبندگی های پوست از هم جدا شود و پوست به صورت مجدد کلاژن سازی انجام دهد تا گودی های عمقی که بر روی پوست ایجاد شده با
گذشت زمان بالا بیاید.

سابسیژن چگونه انجام می شود؟

مهم ترین ابزاری که در این روش بکار گرفته می شود سوزنی است که مخصوص انجام سابسیژن است. متخصص (پزشک) سوزن را به طور آرام وارد پوست و بافت آن می کند و به طور حرکات رفت و برگشتی سوزن را وارد پوست می کند و خارج می کند.

سابسیژن چه نتایج مثبتی در پی دارد؟

مهم ترین مزایا و نتایج مثبتی که سابسیژن در پی دارد:

 • بهبود وضعیت پوست
 • افزایش زیبایی و شادابی پوست
 • جوانسازی پوست
 • ترمیم جای جوش های قدیمی
 • ترمیم جای اسکار ها و زخم ها
 • از بین رفتن تمامی زایده های پوستی
 • در کمترین زمان قابل انجام است
 • بهبود پوست های آسیب دیده
 • افزایش کلاژن سازی و بهبود افتادگی پوست
 • مهم ترین مزیتی که این روش دارد این است که اثرات دائمی دارد و بلند مدت اثرات درمانی و زیبایی این روش باقی می ماند.
 • این روش در حالت بی حسی انجام می شود از این رو بدون هیچ گونه درد و ناراحتی قابل انجام است.

مراقبت های قبل و بعد از انجام سابسیژن

 • مهم ترین نکته ای که باید پیش از انجام سابسیژن رعایت کنید این است که پوست باید تمیز باشد. از این رو توصیه می کنیم که پیش از انجام سابسیژن استحمام کنید.
 • افرادی که از الکل و موادمخدر استفاده می کنند باید این مساله را با پزشک متخصص در میان بگذارند.
 • کسانی که از دارو های خاصی استفاده می کنند حتما باید به پزشک بگویند تا در صورت بروز مشکل تمامی نکات بررسی شود.
 • در صورتی که به بیماری هایی مثل ایدز یا هپاتیت مبتلا هستید حتما به متخصص اطلاع دهید تا اقدامات لازم در جهت پیشگیری از انتقال بیماری انجام شود.
 • استفاه از آنتی بیوتیک بعد از سابسیژن از ضروریات است.
 • تماس سطح پوست صورت با آب می تواند موجب آسیب هایی به بدن باشد. از این رو به مدت دو روز یا 48 ساعت باید از تماس آب به صورت جلوگیری شود.

عوارض سابسیژن

واقعیتی که وجود دارد این است که روش سابسیژن این روز ها به طور گسترده ای انجام می شود و آمار قابل توجهی از زنان و دختران از مزایای آن بهره مند می شوند.

بعد از سابسیژن قرمزی ها و تورم هایی در سطح پوست دیده می شود که عارضه هایی کاملا طبیعی هستند و بعد از دو روز بهبود پیدا می کنند.

هزینه سابسیژن چقدر است؟

هزینه سابسیژن از جمله پرسش هایی است که به طور پرتکرار از سوی بسیاری از زنان و دختران پرسیده می شود. واقعیت این است که نمی توان هزینه ای ثابت را برای سابسیژن تعیین کرد. زیرا که در مراکز مختلف و متخصصین مختلف هزینه های متفاوتی در این زمینه تعیین می کنند.

بر همین اساس باید بگوییم اگر برای انجام سابسیژن می خواهید اقدام کنید به مراکز مطمئن و معتبر مراجعه کنید و بعد از بررسی های لازم می توانید هزینه را تعیین کنید. برای آگاهی از هزینه سابسیژن با دکتر امیر سلیمانی می توانید با مطب تماس بگیرید.

*تعداد جلسات سابسیژن بسته به میزان مشکلاتی که زنان دارند تعیین می شود از این رو تعداد جلسات نیز در میزان هزینه های دریافتی اثر دارد.

*مهم ترین نکته ای که وجود دارد این است که پوست افراد باهم اختلافات اساسی دارد و بنابراین بسته به اینکه میزان مشکلات افراد چقدر است تعداد جلسات متفاوت است.

دکتر امیر سلیمانی_متخصص پوست، مو و زیبایی

نتیجه گیری

در خاتمه بحث مهم ترین توصیه ای که باید داشته باشیم این است که انجام سابسیژن از حساسیت هایی برخوردار است. از این رو باید از سوی بهترین متخصص پوست انجام شود که در زمینه انجام سابسیژن مهارت کافی را دارند.

در صورتی که انجام سابسیژن از سوی افراد بی تجربه انجام شود می تواند موجب بروز مشکلات شود یا اینکه اثر بخشی لازم را در ناحیه پوست نداشته باشد. برای آگاهی و تخمین هزینه سابسیژن با در نظر گرفتن متغیر هایی مانند شهر، پزشک و وضعیت پوست خود می توانید از جلسات مشاوره استفاده کنید.

پاسخ