نکات قبل لیزر موهای زائد

نکات قبل لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد جهت خلاصی از شر موهای زاید بدن، یکی از روش های رایج در دوران جدید زندگی مدرن امروز ما می باشد. احتمالا خیلی ها این پرسش را داشته باشند که چه نکاتی را باید قبل از انجام لیزر موهای زائد مدنظر داشته باشند؟ این پرسشی مهم در این زمینه می باشد اما شاید لازم باشد در کنار اشاره به این موضوع، موارد دیگری را نیز در قالب پرسش و پاسخ در خصوص لیزردرمانی بازگو شود.

اگر برخورداری از پوستی لطیف و بدون مو یکی از دغدغه های شماست، اگر از  بند انداختن و اپیلاسیون و شیو کردن خسته شده اید ، با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست ، مو و زیبایی جهت ارتباط می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید. شماره تماس ونک و شهر قدس به ترتیب عبارتست از : ۸۸۶۴۲۴۱۳ – ۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸

در دنیای مدرن امروز افراد همواره به دنبال راه حل رهایی دایمی از شر موهای زاید خود هستند‌. متاسفانه راه حل های قدیمی مثل انداختن بند، اپیلاسیون، تیغ کشیدن،کندن موها و … موقتی بوده و هرچند وقت یکبار باید تکرار شوند که این بسیار ازاردهنده است. لیزر موهای زائد یک روش دائمی برای حذف موهای زائد می باشد که با توجه به نتیجه شگفت انگیز آن هزینه ای که بابت آن پرداخت می شود ناچیز می باشد.

لیزر مو چیست؟

در روش لیزر موهای زائد، پرتوهای نور با شدت انرژی متفاوت به فولیکول های مو تابانده می شود و ملانین یعنی رنگدانه ای که موجب سیاه شدن موها می شود نور را جذب می کنند. انرژی نورانی به گرمایی تبدیل شده و فولیکول های مو را می سوزاند به گونه ای که رشد موها کند شده و پس از شش الی هفت جلسه، بسته به نوع،رنگ پوست فرد، مقاومت موها و میزان هورمون های آندروژن فرد متفاوت است .

بهترین زمان انجام لیزر موهای زائد

با توجه به اینکه لیزر موهای زاید فقط روی موهای تیره و دارای ملانین اثر می گذارد با پا به سن گذاشتن افراد و سفید شدن موها لیزر بی اثرمی شود. پس قبل از اینکه دیر شود از شر موهای زاید خود خلاص شوید.

گرفتن نتیجه بهتر از لیزر موهای زائد

اگر به دنبال گرفتن نتیجه بهتر و سریع تری از لیزر موهای زائد هستید حتما باید قبل از شروع لیزر باید به بهترین متخصص لیزر موهای زائد در تهران مراجعه کنید تا از لحاظ هورمونی بررسی شوید تا اگر در شما اختلال هورمونی وجود دارد با مصرف قرص درمان شود. در غیر این صورت درمان با لیزر با شکست مواجه می شود.

یکی از مهم ترین اقداماتی که باید پیش از لیزر درمانی انجام شود شیو کردن موهای بدن یک یا دو روز قبل از جلسه درمانی است به گونه ای که چند میلی متر از مو باید رشد کرده باشد تا بتواند نورهای لیزر را جذب کند .

به خاطر داشته باشید که موم انداختن، بند انداختن، کندن مو به هر طریقی با اثر بر ریشه مو در طول دوره درمان از اثرات لیزر کاسته و روند درمان را طولانی می کند، بنابراین در طول دوره درمان تنها روش از بین بردن موها که بعد از جلسات لیزر تراپی به تعداد خیلی کم و نازک تر از قبل رشد می کنند، کرم های موبر و ژیلت های یکبار مصرف است.

نکات قبل از لیزر موهای زائد

  • قبل از لیزر درمانی از آفتاب گرفتن و برنزه کردن بدن خود پرهیز کنید.
  • استفاده از کرم ضدآفتاب متناسب با پوست خود را فراموش نکنید.
  • اگر داروهای خاصی مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.
  • از مصرف داروهای موضعی لایه بردار حداقل یک هفته قبل از لیزرتراپی خودداری نمایید.
  • قبل از شروع لیزر موهای زائد پوست خود را کاملا بشویید، وجود عطر، کرم، پودر و … روی پوست موجب حساسیت و التهاب پوست می شود.

سوالات متداول در مورد لیزر تراپی

آیا لیزر موهای زاید بدن خطرناک است؟

به هیچ وجه هیچ تحقیق علمی چنین چیزی را به اثبات نرسانده است.

آیا انجام لیزر موهای زائد دردناک است؟

به هیچ وجه در لیزر درمانی اشعه هایی به پوست تابانده می شود که کمی پر انرژی تر از نور معمولی است، آیا زیر نور افتاب احساس درد می کنید؟ با این حال برای پوست های حساس از ژل های سرد کننده و بی حسی موضعی استفاده می شود.

آیا لیزردرمانی موجب نازایی و آسیب به غدد لنفاوی می شود ؟

خیر ، لیزر درمانی ناحیه بیکینی هیچ گونه آسیبی به تخمدان ها وارد نمی کند و همچنین لیزر زیربغل آسیبی به غدد لنفاوی این ناحیه وارد نکرده و هیچ سند علمی مبنی بر  آسیب رسان بودن لیزر در دست نیست و آنچه به عنوان شایعه رواج دارد تماما گفته افراد ناآگاه و فاقد تخصص است.

آیا با یکبار لیزر کردن از شر موهای زایر خود خلاص می شویم؟

خیر ، بعد از جلسه اول لیزر موهای زاید هفتاد الی هشتاد  درصد موهای بدن از بین رفته و رشد نمی کنند اما برای رفع دایمی موهای زاید  حداقل ۴ جلسه درمانی نیاز است. ‌

نکات قبل لیزر موهای زائد

نکات قبل لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد برای چه پوست هایی مناسب است؟

متناسب با رنگ پوست و موی شما پزشک از دستگاه خاصی استفاده می کند البته پوست ایرانی ها به تمام انواع لیزر جواب میدهد، به طورکلی افرادی با موهای سیاه و پوستی سفید بیشترین نتیجه را از لیزر می گیرند.

برای رفع موهای چه قسمتی از بدن لیزر مناسب است؟

برای تمام‌ بدن، پشت لبها، چانه، زیرناف، بیکینی، زیر بغل و دست ها و پاها

آیا لیزر برای مردان هم قابل استفاده است ؟

برخی از مردان از شدت موهای زاید خود شاکی هستند و برای رفع موهای زاید سینه ، پشت ، گوش و… از لیزر استفاده می کنند.

عوارض لیزر موهای زاید بدن چیست؟

عوارضی چون قرمزی، خارش، التهاب پوست در برخی افراد به مدت چند ساعت و نهایتا یک الی دو روز رخ میدهد که با گذاشتن کمپرس یخ از عوارض آن کاسته می شود.

آیا هزینه های لیزر نسبت به نتیجه آن به صرفه است؟

قطعا بله ، با هزینه ای معادل یکسال اپیلاسیون، برای تمام عمر از شر موهای زاید خود خلاص می شوید.

 

 

راه های ارتباطی با دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست:

پاسخ