مراقبت بعد از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس چیست ؟

در حال حاضر با توجه به پیشرفت و رشد تکنولوژی و علم پزشکی شما می توانید پوستی به مراتب جوانتر از سن واقعی خود داشته باشید. روش ها و تکنیک های مختلفی برای جوانسازی وجود دارد. بوتاکس یکی از روش های محبوب برای تزریقات زیبایی است که هم در جوانسازی و برطرف کردن چین و چروک موثر است و هم در پیشگیری از پیری پوست می توان از آن بهره برد.

آیا اطلاعات کافی برای تزریق بوتاکس دارید؟ چه زمانی بهترین سن برای انجام تزریق بوتاکس است؟ آیا همه افراد می توانند از بوتاکس برای برطرف کردن چین و چروک پوست خود استفاده کنند؟

ما در این مقاله سعی داریم پاسخ تمام این پرسش ها را به شما ارائه دهیم تا انتخابی آگاهانه برای استفاده از روش ها و تکنیک های زیبایی داشته باشید. با ما همراه باشید.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس به نام بوتولونیوم توکسی تیپ  A، از یک باکتری گرفته شده است که وظیفه آن فلج کردن یا متوقف ساختن موقت عضلات آن ناحیه است. بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک هایی که وابسته به حرکت عضله هستند، استفاده می شود. در حال حاضر بوتاکس در رشته های دیگر پزشکی استفاده بسیار گسترده ای دارد مانند چشم پزشکی، بیماری های مغز و اعصاب، بیماری های زنان و رشته های دیگری استفاده گسترده دارد.

دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست ، مو و زیبایی جهت ارتباط می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید .شماره تماس ونک و شهر قدس به ترتیب عبارتست از : : ۸۸۶۴۲۴۱۳ – ۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸

میزان اثربخشی بوتاکس

جهت کسب نتایج بهتر و کمتر شدن عوارض تزریق باید قسمت های فوقانی صورت مانند ناحیه دور چشم، خط اخم و پیشانی صورت گیرد. برای نتیجه و اثر بخشی بهتر باید عضله پس از تزریق فعال باشد. عدم انقباض عضلات زیر پوستی باعث محو شدن و از بین رفتن چین و چروک های روی پوست عضله می شود. اگر چین و چروک ظریف باشد از طریق تزریق بوتاکس می توان آنها را از بین برد. میزان اثر بوتاکس 3 تا 6 ماه است و بعد از 6 ماه اثر از بین می رود. برای دائمی شدن اثر باید به فاصله 3 تا 6 ماه 4 یا 5 دوره تزریق تکرار شود.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تشخیص میزان چین و چروک

اگر درحالت عادی  در قسمت اخم، پیشانی و دور چشم چروک وجود داشته باشد  و شدت چروک زیاد باشد یا در حال تشدید شدن باشد، به این چروک ها حالت استاتیک گفته می شود که بدون انقباض دیده می شود .در این حالت تزریق بوتاکس به میزان 70 تا 80 درصد اثربخشی دارد.  ولی اگر بدون منقبض کردن پیشانی اخم و دور چشم چین و چروکی دیده نشود و بعد از منقبض کردن روی عضله چین و چروک ایجاد شود تاثیر بوتاکس به صورت صددرصد می باشد.

در مواردی که شدت اخم شدید است و بدون انقباض عضلات شیار شدید و عمیق می باشد علاوه بر تزریق بوتاکس ممکن است نیاز باشد از ژل های هیالورونیک اسید استفاده شود که تا  90 درصد امکان بهبودی وجود دارد.

ناحیه تحتانی صورت به دلیل عوارضی که دارد حدالامکان نباید از بوتاکس استفاده شود. به طور کلی نوعی بوتاکسی که استفاده می شود بسیار مهم است که قبل از تزریق باید حتما درمورد آن اطلاعات کسب شود.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس خود لازم است برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن نکاتی را رعایت کنید. ما در اینجا به تعدادی از نکات برای مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس اشاره می کنیم:

 •  محل مورد نظر پس از تزریق به هیچ عنوان ماساژ داده نشود.
 •  تا 6 ساعت بعد از تزریق بوتاکس نباید دراز بکشید
 •  بعد از تزریق بوتاکس سر خود را بیشتر از 60 درجه به عقب بنرید.
 • از دستکاری کردن محل تزریق اجتناب کنید.
 • بعد از تزریق بوتاکس از روش های جوانسازی مانند میرونیدلینگ اجتناب کنید.
 • مصرف مشروبات الکلی ممنوع.
 • در صورت مشاهده هر گونه عوارض جانبی غیر معمول، پزشک خود را مطلع کنید.
 • بعد از تزریق بوتاکس از استحمام با آب داغ اجتناب کنید.

عوارض تزریق بوتاکس

انجام غیر اصولی تزریق بوتاکس می تواند عوارضی را برای فرد به همراه داشته باشد. لازم است تا به بهترین متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا عوارض تزریق بوتاکس به حداقل برسد و نتیجه ای رضایت بخش داشته باشد. ما در اینجا به تعدادی از این عوارض اشاره می کنیم.

 •  قرمزی نواحی تزریق
 •  افتادگی پلک
 • دو بینی و سردرد موقت
 • عدم قرینگی ابرو
 • تورم درد محل مورد نظر
 •  خون مردگی در افراد سنین بالا
 • خشکی موقت چشم یا ریزش اشک
 • عدم قرینگی لب ها
 • احساس سنگینی پشت پلک
 • بی حسی صورت که فروزن فیس نام دارد که با تزریق درست توسط پزشک این مسله قابل اجتناب است

افراد کاندید برای تزریق بوتاکس 

در اینجا توضیحات دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست، مو و زیبایی را در مورد افرا کاندید برای تزریق بوتاکس مشاهده می کنید.

 

 

ممنوعیت های استفاده از بوتاکس

افرادی با شرایط زیر نمی توانند از بوتاکس برای جوانسازی و زیبایی پوست خود استفاده کنند.

 •  افرادی که بیماری انعقاد خون داشته باشند یا از داروهای ضد انعقاد خون استفاده کنند.
 • اگر در دوران حاملگی و شیردهی قرار دارید.
 •  در سنین کمتر از 18 سال و بالای 65 مگر با نظر پزشک
 • افرادی که مبتلا به بیماری MS و نارسایی کلیه و بیمارهای قلبی عروقی حاد هستند

هزینه تزریق بوتاکس

برای انجام تزریق بوتاکس هزینه های متفاوتی مطرح می شود که در برخی مواقع آنقدر هزینه ناچیز است که شما را برای انجام آن وسوسه می کند. اما به خاطر داشته باشید که تعداد قربانیان استفاده از تکنیک های زیبایی هم کم نیست. بسیاری از افراد به اعتماد به یک مرکز نا معتبر به جای زیبایی با مشکلات زیادی مواجه شده اند که گاها هم جبران پذیر نیست.

برند مورد استفاده در بوتاکس و مهارت پزشک در تزریق بسیار در نتیجه نهایی کار موثر است. قبل از انجام تزریق حتما این دو مورد را به خوبی بررسی کنید و با پزشک خود مشورت کنید.

برای انجام فرآیندهای زیبایی هزینه را در اولویت آخر قرار دهید. زیبایی و صورت شما فراتر از هر بحث مالی و هزینه ای با ارزش است.

توجه داشته باشید برند مورد استفاده برای تزریق بوتاکس مورد تایید وزارت بهداشت یا FDA باشد.

در انتها  

برای استفاده از خدمات زیبایی حتما به متخصص پوست و مو مراجعه کنید. ممکن است در سالن های زیبایی یا مراکز غیر معتبر افرادی با هزینه بسیار کم شما را ترغیب به انجام کارهای زیبایی می کنند.

راه های ارتباطی

مطب ونک : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از میدان ونک ، کوچه برادران شریفی ، پلاک ۶۱ ، واحد ۱ ، ساختمان پزشکان خشایار

۰۲۱-۸۸۶۴۲۴۱۳ -۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱

مطب شهر قدس:میدان قدس- بلوار امام خمینی – جنب داروخانه رستمی- ساختمان پزشکان مهدیه- طبقه ۴ واحد۱۰

۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۰ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸
info@dr-soleymani.com
پیج اینستاگرام

پاسخ