عوارض مزوتراپی مو چیست؟

عوارض مزوتراپی مو چیست؟

موها یکی از فاکتورهای بسیار مهم در افزایش زیبایی افراد محسوب می شود اما کم شدن حجم موها هم در آقایان و هم در خانم ها می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

عوامل مختلفی در ریزش موها موثر می باشد. اختلالات هورمونی، عامل وراثت، خشکی بیش از حد پوست سر، اافزایش سن از جمله عوامل تشدید کننده ریزش موی سر می باشند.

اگر شما هم از کم حجمی موهای خود رنج می برید نگران نباشید. یکی از روش های که امروزه در درمان ریزش موی سر مورد استفاده قرار می گیرد، مزوتراپی می باشد. چند سالی است که متخصصین پوست و مو از مزوتراپی در باز گرداندن کیفیت، رفع کم پشتی و رشد مجدد موها استفاده می کنند.

دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست ، مو و زیبایی جهت ارتباط می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید. شماره تماس ونک و شهر قدس به ترتیب عبارتست از : ۸۸۶۴۲۴۱۳ – ۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸

قبل از انجام مزوتراپی موی سر

برای انجام مزوتراپی موی سر ابتدا پزشک متخصص پوست و مو فرد را مورد معاینه دقیق قرار می دهد. اگر داوطلب مناسبی برای انجام روش مزوتراپی باشد برجسب میزان ریزش مو تعداد جلسات درمانی را مشخص می کند.

چگونگی انجام مزوتراپی مو

مزوتراپی مو یک روش تقریبا غیر تهاجمی و ایمن می باشد برای انجام مزوتراپی یک محلول مخصوص مزوتراپی که معمولا شامل مواد و ترکیباتی مانند انواع ویتامین ها، آمینواسیدها و عصاره های گیاهی مخصوص به وسیله یک سری سوزن های بسیار باریک و ظریف در ناحیه پوست سر تزریق می شود. به دلیل ظریف بودن این سوزن ها ، مشاهده جای آنها به راحتی قابل تشخیص نمی باشد. این مواد پس از تزریق به طور کاملا مستقیم به فولیکول های مو وارد می شود.

تزریقات مزوتراپی دقیقا در نواحی که دچار ریزش مو شده است صورت می گیرد. عمق تزریقات حدودا یک میلی متر بوده و درست در ریشه مو انجام می شود.

عوارض مزوتراپی مو چیست؟

عوارض مزوتراپی مو چیست؟

عوارض مزوتراپی مو

عوارضی که در اثر مزوتراپی مو ایجاد می شود معمولا بسیار ناچیز بوده و قابل چشم پوشی است. در روش مزوتراپی نیز همانند روش های دیگر که به صورت تزریقی انجام می شود، احتمال بروز ورم، درد جزئی و کبودی در ناحیه مورد تزریق به وجود می آید که معمولا پس از گذشت چند ساعت این عوارض کاملا  از بین می روند.

از جمله عوارضی که ممکن است پس از تزریق مزوتراپی به وجود آید سر درد می باشد که در همان روز کاملا بهبود پیدا می کند.

عفونت باکتریای یکی دیگر از عوارض مزوتراپی مو می باشد که به ندرت اتفاق می افتد. در صورت مشاهده هر گونه علائم عفونت پس از پایان فرآیند تزریق، سریعا پزشک خود را در جریان بگذارید.

در پایان ذکر این نکته الزامی است که نتایج بدست آمده از روش مزوتراپی بسیار رضایت بخش بوده و به دلیل ناچیز بودن عوارض آن جزء محبوب ترین روش های درمان و جلوگیری از ریزش مو در مقایسه با روش های دیگر می باشد.

هزینه مزوتراپی مو

هزینه مزوتراپی مو، بسته به میزان ریزش مو، نیاز و شرایط فرد متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر از میزان هزینه مزوتراپی مو می توانید با مطب دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو تماس حاصل فرمائید.

 

راه های ارتباطی با دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست:

پاسخ