عفونت های قارچی

عفونت های قارچی

عفونت های قارچی سطحی پوست ممکن است به علت انواع درماتوفیت، کاندید و پیتیروسپوروم ایجاد شوند .درماتوفیت هایی که سبب عفونت پوستی در انسان می شوند شامل سه فرم انسانی ، حیوانی و خاکی است.

دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست ، مو و زیبایی جهت ارتباط می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید .شماره تماس ونک و شهر قدس به ترتیب عبارتست از : : ۸۸۶۴۲۴۱۳ – ۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸

درماتوفیتوز

عفونت های ناشی از درماتوفیت ها همان کچلی است و بر حسب محل ابتلا توصیف می شوند.

عفونت های قارچی

عفونت های قارچی

تینه آی سر

این بیماری شایع ترین عفونت قارچی در دوران کودکی  است که با لکه هایی از ریزش مو و پوسته ریزی مشخص می شود و در نتیجه تهاجم درماتوفیت به ساقه مو ایجاد می گردد.شایعترین سن ابتلا دوران کودکی است و بعد از بلوغ از شیوع کمتری برخوردار می باشد که به نظر می رسد با مقادیر بالای اسیدهای چرب موجود در سبوم افراد بالغ در ارتباط است.

تینه آی ریش

تینه آی ریش عفونت قارچی نواحی ریش و سبیل می باشد که در مردان بالغ و به ویژه کشاورزان دیده می شود .عفونت صورت در زنان و پسر بچه ها قبل از بلوغ به نام تینه آی صورت خوانده می شود که همانند کچلی بدن است .

تینه آی بدن

تینه آی بدن به عفونت قارچی روی پوست بدن به استثنای نواحی مو دار (ناحیه ریش و کشاله ران ) و نواحی کف دست و پا و ناخن اطلاق می گردد .تینه آی بدن در همه سنین دیده می شود ولی در کودکان شایع تر است و به ندرت در هفته های اول زندگی بروز می کند .آلودگی در نتیجه تماس با حیوانات آلوده خانگی مانند گربه و سگ و همچنین اطرافیان مبتلا دیده می شود .شیوع بیماری در نواحی گرم و مرطوب بیشتر است .

تینه آی کشاله ران

تینه آی کشاله ران آلودگی قارچی شایع در مردان و به میزان کمتر زنان بالغ می باشد .این بیماری در کودکان به ندرت اتفاق می افتد.گرما و رطوبت این نواحی عامل مستعد کننده است .بیماری در آب و هوای گرم و مرطوب بیشتر دیده می شود و در موارد بسیاری آلودگی کشاله ران به دنبال آلودگی پا ایجاد می گردد.حوله و وسایل ورزشی از اهمیت ویژه ای در انتقال بیماری برخوردارند و در بعضی موارد بیماری در اثر تماس با فرد مبتلا ایجاد می شود.

تینه آی پا

تینه آی پا عفونت قارچی کف پا و انگشتان می باشد که در بالغین به ویژه مردان شایع تر بوده است و به ندرت در کودکان کم سن و سال دیده می شود .شیوع آن در مردان به سبب نوع کفش و جوراب آن ها می باشد.

تینه آی دست

تینه آی پشت دست همانند تینه آی بدن می باشد و ویژگی خاصی ندارد .

تینه آی ناخن

تینه آی ناخن در نتیجه تهاجم قارچ در ناخن دست و پا ایجاد می شود و در بالغین  نسبتاً شایع است ولی در کودکان نادر است.

نتیجه عفونت های قارچی

عفونت های قارچی درمان خانگی ندارد و برای درمان قطعی نیاز است به بهترین متخصص پوست مراجعه کنید .

دیگر خدمات دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست عبارتند از :

هایفوتراپی

جوانسازی پوست

کربوکسی تراپی

میکرونیدلینگ

راه های ارتباطی

مطب ونک : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از میدان ونک ، کوچه برادران شریفی ، پلاک ۶۱ ، واحد ۱ ، ساختمان پزشکان خشایار

۰۲۱-۸۸۶۴۲۴۱۳ -۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱

مطب شهر قدس:میدان قدس- بلوار امام خمینی – جنب داروخانه رستمی- ساختمان پزشکان مهدیه- طبقه ۴ واحد۱۰

پاسخ