درمان کک و مک

درمان کک و مک

کک و مک، لک های قهوه ای رنگی است که بر روی پوست ظاهر می شود، و متشکل از سلول های پوستی محتوی رنگدانه ملانین می باشد. کک و مک، برخلاف خال، سطح بسیار صافی دارد و درد و یا ضرری را به همراه ندارد.

دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست ، مو و زیبایی جهت ارتباط می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید .شماره تماس ونک و شهر قدس به ترتیب عبارتست از : : ۸۸۶۴۲۴۱۳ – ۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸

هیچ فردی با کک و مک به دنیا نمی آید، و تنها در برخی موارد ممکن است زمینه ژنتیکی داشته باشد. تماس بیش از حد با نور خورشید می تواند یکی از دلایل ایجاد کک و مک باشد.

پوست، محتوی سلول هایی است که ملانوسیت نام دارد و مسئول تولید رنگدانه ملانین می باشد. ملانین، از پوست در برابر اشعه های ساطع شده از نور خورشید محافظت می کند. تماس بیش از حد با نور خورشید باعث تحریک و تولید ملانین بیشتر خواهد شد. کک و مک ها نیز نتیجه تولید زیاد ملانین بر روی سطح پوست هستند.

درمان کک و مک

درمان کک و مک

در این مقاله به برسی راه های درمان کک و مک می پردازیم.

درمان کک و مک با لیزر

درمان کک و مک با لیزر، روش بسیار ایمنی است و احتمال بر جای ماندن اسکار و زخم در آن بسیار کم است. افرادی که سابفه ابتلا به هرپس دهانی در گذشته داشته اند، حتما باید قبل از درمان آنتی بیوتیک مصرف کنند. چرا که لیزر می تواند باعث تحریک این بیماری در اطراف دهان شود.
طول دوره درمان با لیزر در حدود دو هفته و طی چند جلسه خواهد بود.

کرایوتراپی

در این روش، سلول های غیر طبیعی پوست با سرمای شدید و در فرم نیتروژن مایع فریز و تخریب می شوند. کرایوتراپی، روش بسیار ایمنی است، بدون بیهوشی انجام می شود و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد. در این روش، به ندرت شاهد بروز اسکار و زخم خواهیم بود.

استفاده از کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب کمک قطعی به درمان کک و مک نمی کند، اما از ایجاد لک های جدید پیشگیری خواهد کرد. حتی استفاده از این کرم ها در روزهای ابری نیز توصیه می شود.
کرم ضد افتاب باید SPF، سی و یا بالاتر داشته باشد، و ۱۵ دقیقه قبل از خارج شدن از منزل بر روی پوست زده شود.

استفاده از کرم های رتینوئید موضعی

کرم های رتینوئید موضعی، ترکیبی از ویتامین A هستند و در درمان آسیب های پوستی ناشی از نور خورشید و کک و مک، کاربرد دارند. ترکیب این کرم به گونه ای است که اشعه فرا بنفش را به خود جذب، و از ایجاد کک و مک جدید پیشگیری می کند.
در برخی موارد، کک و مک خود به خود بهبود می یابد که البته مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید. گاهی این لک ها در تابستان و به دلیل تماس با نور خورشید بر روی پوست ظاهر شده، و در فصل زمستان محو می شوند.
کک و مک هایی که زمینه ارثی و ژنتیکی دارند، معمولا با افزایش سن کمتر خواهند شد. اما در صورتی که نور خورشید علت بروز کک و مک باشد، به مرور زمان و با افزایش سن بیشتر خواهد شد.
در صورت مشاهده تغییر در اندازه، رنگ و شکل کک و مک، به متخصص پوست و مو مراجعه کنید، تا علت بروز مشخص و درمان مناسب آغاز شود.

دیگر خدمات دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست عبارتند از :

هایفوتراپی

جوانسازی پوست

کربوکسی تراپی

میکرونیدلینگ

راه های ارتباطی

مطب ونک : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از میدان ونک ، کوچه برادران شریفی ، پلاک ۶۱ ، واحد ۱ ، ساختمان پزشکان خشایار

۰۲۱-۸۸۶۴۲۴۱۳ -۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱

مطب شهر قدس:میدان قدس- بلوار امام خمینی – جنب داروخانه رستمی- ساختمان پزشکان مهدیه- طبقه ۴ واحد۱۰

۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۰ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸
info@dr-soleymani.com
پیج اینستاگرام

پاسخ

سیزده − 3 =