درمان پاهای ترک خورده

درمان پاهای ترک خورده

پاهای شقاق دار و ترک خورده (درماتیت جوراب عرق دار ، درماتیت دور انگشتان ، درماتوز کف پای جوانان ) در ابتدا به صورت پوسته ریز اریتم ، شقاق و فقدان اگوی اپیدرمی ظاهر می شود .با افزایش سن ترکها معمولاً کاهش می یابند و در حدود سن بلوغ از بین می روند .

دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست ، مو و زیبایی جهت ارتباط می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید .شماره تماس ونک و شهر قدس به ترتیب عبارتست از : : ۸۸۶۴۲۴۱۳ – ۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸

در چه مواردی ترک خوردن پا شروع می شد؟

سن متوسط شروع 7 سالگی و سن متوسط پسرفت 14سالگی است .درابتدای فصل پاییز که هوا سرد می شود و افراد جوراب های ضخیم و کفش ها و پوتینهای غیر قابل نفوذ می پوشند، بیماری شروع می شود. وقتی که جوراب های نمناک در تماس با کف پا باقی می مانند، اینترتریگوی صناعی به وجود می آیند .بدین ترتیب که پوست مناطق تحت فشار، انگشتان پا و نواحی خشک، شکننده و پوسته دار می شود و سپس دچار شقاق می گردد.

ترکها تا کناره های انگشتان پا امتداد می یابند در نهایت کل کف پا ممکن است درگیر شوند گاهی دست ها نیز درگیر می شوند .

درمان پاهای ترک خورده

درمان پاهای ترک خورده

این بثورات در کل زمستان باقی می مانند بدون درمان در اواخر بهار از بین می روند و به نحوی قابل پیش بینی ، در پاییز آینده عود می کنند. طبق تعاریف قبلی این بیماری در بچه ها به عنوان پای اتوپیک در فصل زمستان قلمداد می شد.اما این نام تغییر کرده است و بیمارانی که درماتیت اتوپیک ندارند نیز شامل می شود.

درماتیت اتوپیک پا در بچه ها در قسمت پشتی انگشتان پا ایجاد می گردد و معمولاً در سطح کفی پدید نمی آید و خارش دار است. نقش آتوپی هنوز تعیین نشده است .بیماران مبتلا به پاهای شقاق دار و ترک خورده از درد شکایت دارند. افراد مبتلا احتمالاً نسبت به ایجاد ترک استعداد دارند زیرا بچه های غیر مبتلا نیز جوراب های نمناک و پوتینهای غیر قابل نفوذ می پوشند و از این جهت با مبتلایان تفاوتی ندارند.

درمان پاهای ترک خورده

نتیجه حاصل از درمان کمتر از حد مطلوب است .بهبود حاصل از استروئید ها موضعی 2 بار در روز و یا ترجیحاً در هنگام خواب همراه یک پوشش پلاستیکی استعمال می شوند.کرم های چرب کننده روزی چند بار ، خصوصاً بلافاصله پس از درآوردن جوراب های مرطوب به کار می روند تا رطوبت را در خود حفظ کنند .پاها درون کفش نباید مرطوب بمانند .اقدامات پیشگیرنده شامل عوض کردن پوتینها در مدرسه و پوشیدن کفش های چرمی سبک و همچنین استفاده از جوراب های نخی و تعویض آن ها 1 یا 2 بار در روز می باشد.

دیگر خدمات دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست عبارتند از :

هایفوتراپی

جوانسازی پوست

کربوکسی تراپی

میکرونیدلینگ

راه های ارتباطی

مطب ونک : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از میدان ونک ، کوچه برادران شریفی ، پلاک ۶۱ ، واحد ۱ ، ساختمان پزشکان خشایار

۰۲۱-۸۸۶۴۲۴۱۳ -۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱

مطب شهر قدس:میدان قدس- بلوار امام خمینی – جنب داروخانه رستمی- ساختمان پزشکان مهدیه- طبقه ۴ واحد۱۰

۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۰ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸
info@dr-soleymani.com
پیج اینستاگرام

پاسخ