درمان جای جوش به روش سابسیژن

آیا شما هم از جای جوش و اسکارهای موجود در صورت خود رنج می برید؟ روش های مختلفی را برای درمان آنها بکار برده اید اما نتیجه ای نگرفته اید؟ در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با روش نوینی در درمان جای جوش آشنا شوید.

فرورفتگی های ایجاد شده ناشی از جای جوش ها بر روی پوست یکی از  مشکلاتی است که گریبان گیر بسیاری از جوانان و نوجوانان شده و در روابط اجتماعی و اعتماد به نفس آنها تاثیر بسیار منفی می گذارد.

یکی از درمان های موثر در درمان اسکارهای فرورفته و در راس آنها اسکارهای آکنه ، سابسیژن می باشد. با استفاده از این روش ها کانولاهای خاصی وارد بافت پوست شده و چسبندگی و فیبروزی که منجر به ایجاد این فرورفتگی ها بین پوست و بافت هممبند آن شده را از بین می برد.

سابسیژن امروزه جهت رفع جای جوش های عمقی استفاده می شود .انجام سابسیژن باعث می شود که لایه های چسبندگی های پوست از هم جدا شود و پوست به صورت مجدد کلاژن سازی انجام دهد تا گودی های عمقی که بر روی پوست ایجاد شده با گذشت زمان بالا بیاید.دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست ، مو و زیبایی جهت ارتباط می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید .شماره تماس ونک و شهر قدس به ترتیب عبارتست از : : ۸۸۶۴۲۴۱۳ – ۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸

کاربرد سابسیژن

  • از بین بردن جای جوش های عمیق
  • درمان جای بخیه
  • اسکارهای آتروفیک (فرو رفته )
  • جای آبله مرغان

تاثیر سابسیژن بر روی پوست

سابسیژن یک روش بسیار مفید جهت بهبود اسکار آکنه می باشد اما این روش به نهایی تاثیر اندکی دارد و باید همزمان با انجام آن با روش های دیگر ترکیب شود تا تاثیر بهتری داشته باشد.

فرورفتگی های ایجاد شده بر روی پوست اگر سطحی باشند با استفاده از روش لیزر آر اف فرکشنال یا co2  فرکشنال می توان آنها را از بین برد. اگر فرورفتگی ها عمقی باشد با استفاده از این روش ها از بین نمی روند. بنابراین سابسیژن همزمان با روش های دیگر مانند لیزر آر اف فرکشنال نیدلینگ و سایر درمان های آکنه اسکار استفاده می شود که تاثیر بهتری برجای می گذارد.

روش انجام سابسیژن

هدف از انجام عمل سابسیژن رها کردن باندهای فیبروتیک قسمت زیر اسکار است و روش های مختلفی برای انجام آن وجود دارد:

سابسیژن با استفاده از سوزن نوکور: نوکورها نوعی سوزن های خاصی می باشد که نوک آن شبیه به خنجر می باشد.

سابسیژن با استفاده از کانول: کانول ها نوعی میله های خاص می باشند که اختصاصاً برای انجام سابسیژن طراحی شدند و در عمق های مختلف و در قسمت های مختلف صورت بکار برده می شوند.

چند جلسه سابسیژن برای درمان جای جوش لازم است ؟

بسته به نوع اسکار، سابسیژن یک تا چند جلسه ممکن است نیاز باشد. فواصل جلسات سابسیژن معمولا سه هفته تا یک ماه می باشد و بی حسی که برای سابسیژن به کار برده می شود یا به صورت بی حسی موضعی می باشد به وسیله کرم می باشد یا به صورت تزریقی می باشد.

معمولاً سابسیژن بعد از یک بار یا دو بار نتیجه بسیار خوبی به ما می دهد در صورتی که جای جوش یا جای هر زخم دیگری عمیق باشد لازم است همراه با سابسیژن دیگر روش های درمانی مانند پانچ ، میکرونیدلینگ ، فرکشنال و … استفاده شود که البته بستگی به نظر پزشکتان دارد.

سابسیژن

عوارض سابسیژن چیست ؟

این روش عارضه خاصی ندارد. معمولا چند روز آینده پس از سابسیژن مقداری ورم، کبودی، قرمزی و درد خفیف و مختصری وجود دارد وعوارض های گفته شده موقتی است و یک هفته زمان می برد تا بهبود پیدا کند و در افراد مختلف بسته به نوع پوست و ترمیم آن ممکن است، متفاوت باشد. مصرف آنتی بیوتیک که معمولا ظرف 5 روز تا 1 هفته الزامی است.

چه کسانی نمی توانند از روش سابسيژن استفاده کنند؟

انجام سابسیژن ممنوعیت خاصی برای افراد ندارد و در افرادی که در محل انجام سابسیژن عفونت و یا جوش فعال چرکی دارند یا احیانا در ناحیه تبخال داشته باشند توصیه می شود ابتدا عفونت کنترل شود و تبخال بهبود پیدا کند پس از آن اقدام به درمان با سابسیژن انجام شود.

اقدامات مهم قبل از سابسیژن چیست ؟

  • بهتر است در مورد هر گونه سابقه ی بیماری با پزشک خود در میان بگذارید.
  • عکس قبل از درمان از خود بگیرید تا بعد از درمان تغییرات را به خوبی مشاهده کنید.
  • در صورت هر گونه آرایش صورت خود را به طور کامل شست و شو دهید.

اقدامات لازم بعد از انجام سابسیژن چیست ؟

  • تا 48 ساعت از حمام رفتن پرهیز کنید .
  • پماد و داروها را طبق نسخه پزشک تهیه و مصرف کنید .
  • به هنگام بیرون رفتن از ضد آفتاب استفاده کنید .

آیا انجام سابسیژن دوره نقاهت دارد ؟

خیر انجام سابسیژن هیچ گونه دوره نقاهتی ندارد و شما می توانید بلافاصله به کارهای روزمره خود ادامه دهید .

هزینه ی سابسیژن چقدر است ؟

هزینه سابسیژن با توجه به نوع درمان متفاوت است بهتر است به متخصص پوست خوب مراجعه کنید تا بعد از ویزیت هزینه سابسیژن به شما گفته شود .

نتیجه سابسیژن چگونه خواهد بود ؟

با توجه به آماری گرفته شده ،نشان داده شده که بیش از95  درصد از افرادی که از روش سابسیژن برای درمان جای جوش های عمقی ، جای بخیه و یا … استفاده کردند رضایت کامل داشته اند .

فیلم سابسیژن صورت توسط دکتر امیر سلیمانی

دیگر خدمات دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست عبارتند از :

هایفوتراپی

جوانسازی پوست

کربوکسی تراپی

راه های ارتباطی

مطب ونک : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از میدان ونک ، کوچه برادران شریفی ، پلاک ۶۱ ، واحد ۱ ، ساختمان پزشکان خشایار

۰۲۱-۸۸۶۴۲۴۱۳ -۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱

مطب شهر قدس: میدان قدس- بلوار امام خمینی – جنب داروخانه رستمی- ساختمان پزشکان مهدیه- طبقه ۴ واحد۱۰

۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۰ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸
info@dr-soleymani.com
پیج اینستاگرام

پاسخ