جراحی خال

جراحی خال

جراحی خال در چه صورتی انجام می شود ؟آیا تمام خال ها خطرناک هستند ؟ آیا بدون جراحی می توان برداشت خال انجام دهیم ؟در ادامه به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد.

دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست ، مو و زیبایی جهت ارتباط می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید .شماره تماس ونک و شهر قدس به ترتیب عبارتست از : : ۸۸۶۴۲۴۱۳ – ۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸

انواع خال

خال ها اقوام و اقسام دارند خال ها می توانند مادرزادی یا اکتسابی باشند بحثی که بیشتر مطرح است در مورد خال های رنگدانه دار است که این خال ها می تواند مادرزادی یا اکتسابی باشد .

  • خال های مادرزادی معمولاً از بدو تولد ایجاد می شوند و اندازه های مختلف دارند و بسیار مهم است که این خال ها پیگیری شوند زیرا احتمال بدخیمی در این نوع خال ها وجود دارد .
  • خال های اکتسابی بیشتر در سنین کودکی ، نوجوانی ، جوانی در نقاط مختلف بدن ایجاد میشوند ( در سنین بالاتر هم می تواند این خال ایجاد شود).ژنتیک و آفتاب ازعوامل بسیار مهمی است که در این نوع خال ها وجود دارد. برای مثال اگر فرد در خانواده ای باشد که به صورت ارثی خال زیاد داشته باشند امکان اینکه از آنها به ارث برده باشد زیاد است.

به طور کلی تعداد خال ها در یک فرد به ژنتیک و زمینه ی ارثی  آن فرد برمی گردد .معمولاً خال های پوستی از موقع تولد ایجاد نمی شوند

برای مثال در کودکی 3 الی 4 ساله که لکه های قهوه ای بر روی پوستش ایجاد شده است امکان اینکه در سن بلوغ تعداد این خال ها افزایش پیدا کند وجود دارد یا زمانی که یک خانمی باردار می شود این خال ها به دلیل بارداری افزایش پیدا می کند. بنابراین می توان گفت که ایجاد این خال ها می تواند به ژنتیک برگردد و زمان ظهورشان متفاوت است و ما باید این نگرانی را در خانواده ها باید برطرف کنیم

جراحی خال

جراحی خال

جراحی خال

متخصص پوست هنگامی خال ها را جراحی می کند که از نظر ظاهری برای فرد مشکل ایجاد کرده باشد یا اینکه دچار تغییر شده باشد .

تغییرات خال می توانند از لحاظ اندازه ،شکل خال ، رنگ خال یا ایجاد علامت روی خال باشند به عنوان مثال خالی که ملتهب می شود و دچار خارش می شود ، خالی که اندازه اش متقارن می شود یا رنگش تغییر می کند این خال ها مشکوک هستند بنابراین باید نمونه برداری شوند و جراحی خال صورت بگیرد .

برداشت خال با لیزر

اگر خال ها ریز و سطحی باشند و فقط از نظر ظاهری مهم باشند می توان با روش تخریب مانند لیزر آن ها را برداشت .

نتیجه جراحی خال

اکثر خال ها طبیعی هستند ومشکلی ایجاد نمی کنند اما در صورتی که خال ها تغییر رفتار بدهند مانند تغییر رنگ و تغییر اندازه در این حالت باید حتماً به متخصص پوست مراجعه کنید تا خال به سمت بدخیمی پیش نرود .

دیگر خدمات دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست عبارتند از :

هایفوتراپی

جوانسازی پوست

کربوکسی تراپی

میکرونیدلینگ

راه های ارتباطی

مطب ونک : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از میدان ونک ، کوچه برادران شریفی ، پلاک ۶۱ ، واحد ۱ ، ساختمان پزشکان خشایار

۰۲۱-۸۸۶۴۲۴۱۳ -۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱

مطب شهر قدس:میدان قدس- بلوار امام خمینی – جنب داروخانه رستمی- ساختمان پزشکان مهدیه- طبقه ۴ واحد۱۰

پاسخ