تزریق ژل برای بالا بردن گوشه لب ها

تزریق ژل برای بالا بردن گوشه لب ها

آیا می دانید تزریق ژل لب چه تاثیری بر ظاهر لب ها دارد؟
آیا تزریق ژل برای بالا بردن گوشه لب ها موثر می باشد؟
در این مقاله قصد داریم درباره تزریق ژل لب و تاثیر آن در بالا بردن گوشه لب ها مطالبی را ارائه نماییم پس در ادامه با ما همراه باشید.

کاربردها

گوشه دهان که تحت عنوان کمیسور دهانی اطلاق می گردد با گذشت زمان به سمت پایین انحراف پیدا می کند. گرچه اغلب یک عامل زمینه ای ژنتیک در این چرخش به سمت پایین نقش دارد. پر کردن ناحیه کمیسور دهانی به طور قابل توجهی ظاهر غمگین و عصبانی فرد را تغییر می دهد. در واقع چهره درهم فرد را زیر و رو می کند.

تزریق-ژل-لب

تزریق-ژل-لب

ملاحظات آناتومیک

در دوران کودکی گوشه دهان با لبخند زدن اندکی به سمت بالا تمایل پیدا می کند. در سنین نوجوانی تا اوایل بیست سالگی گوشه دهان در سطح طبیعی افقی خود قرار می گیرد. با افزایش سن و در مراحل بعدی زندگی زمینی که کاهش حجم در بافت نرم و شل شدگی پوست بخش تحتانی صورت و چانه رخ می دهد، زاویه کمیسور دهانی نسبت به افق کاهش می یابد و گاهی به سمت پایین می چرخد و در واقع در محور منفی قرار می گیرد. زمانی که این مساله رخ می دهد فرد به اشتباه ظاهر غمگین، خسته و عبوس پیدا می کند.

تکنیک تزریق ژل لب

رایج ترین فیلرهایی که در این ناحیه استفاده می شوند، هیالورونیک اسید هستند. تکنیک تزریق شامل تزریق X شکل فیلر در گوشه دهان است. همچنین تزریق یکجای فیلر در زیر گوشه دهان نیز به چرخش گوشه لب به سمت بالا کمک می کند. گاهی یک تزریق ژل عمود بر کمیسور نیز صورت می گیرد. جهت دستیابی به نتایج مطلوب بهتر است اندکی تزریق بیشتر از حد طبیعی صورت گیرد تا گوشه دهان به پایین چرخیده به سمت بالا متمایل شود. انجام این کار ضروری است تا با فروکش کردن تورم نمای طبیعی ایجاد شود. از آنجا که این ناحیه به شدت متحرک است می بایست از مقدار کافی از فیلر استفاده شود چرا که طول اثر تزریق بسیار کوتاه مدت است.

دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست ، مو و زیبایی جهت ارتباط می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید. شماره تماس ونک و شهر قدس به ترتیب عبارتست از : : ۸۸۶۴۲۴۱۳ – ۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸

احتیاطات

باید حتما به بیمار توضیح داده شود که در ابتدا اندکی اصلاح بیش از حد وجود دارد و اوایل فرد هنگام لبخند زدن نمای جوکر مانند را پیدا می کند. این مساله با برطرف شدن تورم رفع می شود.

دستورالعمل های بعد از تزریق ژل لب

جهت پیشگیری از بروز کبودی استفاده از یخ وفشار مفید است. کبودی و حس سفتی در گوشه دهان شایع است. ممکن است نیاز به ماساژ ملایم پس از تزریق ژل لب  باشد چرا که گاهی برجستگی فیلر از داخل دهان قابل لمس می باشد.

خطرات تزریق ژل لب

خطرات اندکی به جز کبودی و اثر تیندال متعاقب تزریق سطحی در درم وجود دارد.

نتیجه گیری

در اثر عوامل ژنتیکی یا افزایش سن به تدریج گوشه دهان به سمت پایین انحراف پیدا می کند که می تواند سبب شود ظاهر فرد عبوس به نظر برسد. بنابراین در چنین شرایطی تزریق ژل برای بالا بردن گوشه لب ها می تواند موثر باشد.

پاسخ