تزریق فیلر به گونه

تزریق فیلر به گونه

اقدامات لازم بعد از تزریق فیلر به گونه چیست ؟ آیا تزریق فیلر عوارض دارد ؟ در این مقاله می خواهیم به صورت کامل در مورد آن صحبت کنیم.

از تزریق فیلر می توان جهت حجم دهی گونه یا برجستگی خارجی گونه استفاده نمود.استخوان گونه و بافت نرم روی آن برجستگی خارجی گونه را ایجاد می کنند.برجستگی گونه کمانی را در نمای سه رخ ایجاد می کند که نمای جوان تر به فرد می بخشد.برخی از بیمارانی که دچار تغییرات سالمندی در میان صورت می شوند واجد یک توده چربی می گردندکه پشته گونه ای اطلاع می گردد.این برجستگی مثلثی شکل به علت کشش ناشی از لیگامانهای گونه ای پوستی و نگهدارنده اربیت ایجاد می شود.

دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست ، مو و زیبایی جهت ارتباط می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید .شماره تماس ونک و شهر قدس به ترتیب عبارتست از : : ۸۸۶۴۲۴۱۳ – ۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸

تکنیک تزریق فیلر به گونه

از بی حسی موضعی در این ناحیه می توان استفاده نمود.می توان در تزریق اول از فیلرهای حاوی لیدوکائین در نزدیک عصب اینفرالوربیتال استفاده نمود تا بی حس گردد.از بلوک دندانی در این ناحیه نباید استفاده شود چرا که آناتومی ناحیه را به هم می زند.جهت حجم دهی برجستگی خارجی گونه تزریق را می توان از مسیر داخل دهانی یا از طریق پوست انجام داد.تزریق داخل دهانی با افزایش خطر عفونت همراه نیست.تزریق ژل  را می توان در سطح بافت زیر جلدی عمقی یا بر روی پریوست تزریق نمود.

جهت مخفی کردن (پشته گونه )فیلرهای هیالورونیک اسید به شکل سطحی تر و بر روی لیگامنهای نگهدارنده تزریق می شود.علاوه بر این تزریق عمقی بر روی برجستگی گونه نه تنها سبب برجسته شدن بخش خارجی گونه می شود بلکه (پشته گونه ) را نیز پنهان می کند.

تزریق فیلر به گونه

تزریق فیلر به گونه

توجه کنید

از آنجا که تزریق در این محل بسیار ایمن است از هیالورونیک اسید یا هیدروکسی آپاتیت کلسیم می توان استفاده کرد.از تزریق در (پشته گونه ای )پرهیز کنید چرا که امکان دارد سبب تشدید تورم توده چربی شود.

مراقبت بعد از تزریق فیلر به گونه

از یخ بلافاصله پس از تزریق می توان استفاده کرد اما از بیمار بخواهید از فشار محکم بر روی ناحیه تزریق یا خوابیدن روی آن برای چند روز پرهیز نماید تا صاف شدن فیلر به حداقل برسد.

خطرات تزریق فیلر به گونه

کبودی محتمل است .مهمترین چالش در این تزریق اطمینان از قرینگی دو طرف است.

نکات کلیدی تزریق فیلر به گونه

  • حجمدهی ناحیه خارجی گونه را می توان از طریق تزریق از یک محل منفرد ورود انجام داد.جهت تزریق عمقی می توان از کانولا استفاده کرد.
  • تزریق هایی که خیلی در پایین یا خیلی در داخل صورت می گیرد و همچنین تزریق بیش از حد با ایجاد ظاهر غیر طبیعی در فرد همراه است.
  • غیر قرینگی زمینه ای در صورت فرد یک قانون است و هدف نهایی دستیابی به قرینگی در دو سمت است.

پاسخ