تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از مواردی است که امروزه در میان مردم بسیار رایج شده است .بوتاکس فرآورده ای است که از سم بوتولیسم گرفته شده است سال ها پیش وقتی از این سم برای لوچی استفاده می کردند برای انحراف چشم مشاهده کردند که می تواند روی چروک های پوست موثر باشد و از همان جا جرقه ای خورد که ما بتوانیم از بوتاکس برای کم کردن یا درمان کامل چروک های پوست استفاده کنیم بوتاکس فرآورده ای است که سن 20 سالگی به بعد می توان تزریق را انجام دهیم و منعی برای تزریقش وجود ندارد.

دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست ، مو و زیبایی جهت ارتباط می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید .شماره تماس ونک و شهر قدس به ترتیب عبارتست از : : ۸۸۶۴۲۴۱۳ – ۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸

 حالا شاید با خود بگویید که مگر فرد 20 سالکه چروک دارد ؟

در جواب به این سوال باید گفت که امکان دارد یک فرد 20 ساله خیلی از عضلات صورتش استفاده می کند یا خیلی اخم کند برای این فرد می تواند درمان پیشگیرانه باشد تا در سالهای بعد این چروک ها عمیق و بیشتر نشوند ما می توانیم تزریق بوتاکس را برای سن 70 الی 80 سالگی هم انجام دهیم و هیچگونه محدودیتی سنی وجود ندارد.

تعریف بوتاکس

شامل سمی به نام بوتولیسم است که از یک باکتری گرفته می شود که این سم موجود در کنسرو ها است که در صورتی که جوشانده نشود می تواند منجر به کشده شدن شود .در واقع با تزریق بوتاکس به دلیل سم موجودی که دارد منجر به فلج شدن موقتی ناحیه ای می شود که تزریق صورت گرفته است.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

انواع بوتاکس

دو نوع بوتاکس داریم نوع دیسپورت و نورونوکس .بهتر است توجه کنید که حتماً نوع دیسپورت انگلیسی و نورونوکس کره ای باشد و این دیسپورت تنها نوعی است که در کتاب های تخصصی ذکر شده است و نورونوکس هم جز بوتاکس هایی است که تائید شده وزارت بهداشت است و مراقب باشید که فقط از همین دو مدل برای تزریق بوتاکس استفاده کنید. بهتراست اگر تمایل به تزریق بوتاکس دارید به هیچ عنوان نوع چینیش را مصرف نکنید زیرا منجر به عوارضی می شود که جبران ناپذیر است مانند خارش ، سوزش ، التهاب و حتی کما.

ممنوعیت تزریق بوتاکس برای چه افرادی است ؟

بوتاکس در شیردهی در حاملگی در کسی که عفونت های فعال دارد در سرطان های فعال و پیشرفته بهتر است تزریق نکنیم ولی خوشبختانه در بیماری های قلبی در مشکلات کلیوی و کبدی می توانیم با احتیاط بوتاکس را تزریق کنیم.

ماندگاری بوتاکس چه قدر است ؟

بوتاکس ماندگاری 4 تا 6 ماه دارد و انتظار نداریم دائم بماند حتماً باید بیمار بداند که تزریق بوتاکس باید تکرار بشود .

برای حجیم کردن قسمت هایی از صورت از چه روشی استفاده می کنیم؟

در کنار بوتاکس تزریق ژل و تزریق چربی قرار می گیرد ژل ها و چربی های فرآورده های پر کننده ای هستند که برای پر کردن یک نقص زیبایی در صورت یا بدن ، خط خنده و برای حجیم کردن استفاده می شود.

بهترین زمان تزریق بوتاکس

سن خاصی برای بوتاکس تعریف نشده ولی بهترین زمان بین سن 30 تا 50 سال است زیرا در این سن می توانید شاهد بهترین نتیجه باشیم.

آیا همه ی افراد می توانند تزریق بوتاکس انجام دهند ؟

بهتر است قبل از این که انجام دهید به متخصص پوست مراجعه کنید و مشاوره بگیرید تا ببینیم شما شرایط تزریق را دارید یا خیر مثلاً یک سری بیماری هایی است که این کار برایشان ممنوع است .خصوصاً در خانم های باردار و شیرده گفته شده که این کار ممنوع است در بعضی مواقع فرد از یک سری دارو استفاده می کند که بهتر است تزریق بوتاکس را انجام ندهند.

آیا تزریق بوتاکس نیاز به ترمیم دارد ؟

بله بعد از تزریق بوتاکس برای قرینگی مناسب لازم است بعد از 3 هفته فرد مجدد به متخصص پوست مراجعه کند تا تزریق در ناحیه های مورد نیاز انجام شود.

دیگر خدمات دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست عبارتند از :

هایفوتراپی

جوانسازی پوست

کربوکسی تراپی

میکرونیدلینگ

راه های ارتباطی

مطب ونک : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از میدان ونک ، کوچه برادران شریفی ، پلاک ۶۱ ، واحد ۱ ، ساختمان پزشکان خشایار

۰۲۱-۸۸۶۴۲۴۱۳ -۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱

مطب شهر قدس:میدان قدس- بلوار امام خمینی – جنب داروخانه رستمی- ساختمان پزشکان مهدیه- طبقه ۴ واحد۱۰

۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۰ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸
info@dr-soleymani.com
پیج اینستاگرام

2 thoughts on “تزریق بوتاکس

 1. ندا - دسامبر 18, 2018 در 1:14 ب.ظ

  سلام استاد گرامی
  من به تازگی تزریق بوتاکس انجام دادم اما هیچ گونه تغییری را احساس نمی کنم می خواستم بدونم آیا این مساله طبیعی است ؟

  پاسخ
  • drsoleymani - دسامبر 22, 2018 در 9:33 ق.ظ

   سلام بله کاملاً طبیعی است شما بهتر است عجله نکنید شما می توانید نتیجه تزریق بوتاکس خود را بعد از یک الی دو هفته مشاهده کنید

   پاسخ

پاسخ