تزریق بوتاکس زیر بغل

آیا شما هم از تعریق بیش از حد زیر بغل خود کلافه شده اید؟ آیا تمام راهکارها را برای رفع این مشکل امتحان کرده و نتیجه ای نگرفته اید؟

در این مقاله سعی داریم تا به شما علت تعریق بیش از حد زیر بغل و نحوه درمان این مشکل بیان کنیم با ما همراه باشید.

تطریق بوتاکس زیر بغل

دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست ، مو و زیبایی جهت ارتباط می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید. شماره تماس ونک و شهر قدس به ترتیب عبارتست از : ۸۸۶۴۲۴۱۳ – ۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸

چرا عرق می کنیم؟

عرق در واقع پاسخ بدن به گرما یا قرار گیری در یک محیط استرس زا می باشد. تبخیر عرق از سطح پوست موجب می شود تا بدن دمای طبیعی خود را حفظ کند. اگر چه عرق کردن یک پدیده طبیعی در بدن می باشد اما در برخی از افراد بدون هیچ دلیل دچار تعریق بیش از حد در ناحیه زیر بغل خود می شوند.

هایپر هیدروزیس (hyperhidrosis ) در واقع یک اصطلاح پزشکی است که به این افراد نسبت داده می شود. داروهای ضد تعریق برای این افراد معمولا هیچ اثری ندارد. تنها راه باقی مانده برای افرادی که دچار تعریق بسیار می شوند، تزریق بوتاکس می باشد.

بوتاکس با فلج کردن عضلات به صورت موقت در عمل های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از کاربردهای بوتاکس، کاهش تعریق ناحیه زیر بغل می باشد.

مزایای بوتاکس زیر بغل

اصلی ترین مزیت تزرق بوتاکس، جلوگیری از تعرق و خلاص شدن از شر بوی بد است. این مسئله می تواند به روابط اجتماعی تمامی افراد کمک کرده و آن ها را از انزوا و گوشه نشینی خصوصا در فصول گرم سال برهاند.

کاندیدای اصلی تزریق بوتاکس زیر بغل

تمامی افراد بالای 18 سال که از مشکل تعرق زیاد رنج می برند و یا افرادی که عرق آنها بوی بدی دارد اصلی ترین کاندیدای بهره گیری از این روش هستند اما سایر افراد نیز درصورت تمایل می توانند با تزریق بوتاکس به زیر بغل خود از تعرق جلوگیری نمایند.

به یاد داشته باشید که افرادی که دارای بیماری های خاصی هستند ممکن است کاندیدای مناسبی برای انجام بوتاکس زیر بغل نباشند، به همین دلیل لازم است پیش از انجام این کار به پزشک متخصص در این حوزه مراجعه نموده و پس از بررسی سوابق پزشکی و وضعیت جسمی شما توسط پزشک، اقدام به انجام این روش نمایید.

زمان مناسب برای بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس روشی بی خطر و بدون جراحی بوده و به همین دلیل نیز هیچ زمان منعی برای انجام آن وجود ندارد. تمامی افراد هر زمان از سال که بخواهند می توانند به متخصص در این حوزه مراجعه نموده و پس از مشورت با پزشک، تزریق بوتاکس زیر بغل را انجام دهند.

چگونگی عملکرد بوتاکس در زیر بغل

بوتاکس پس از تزریق، اعصاب فعال غده های تولید کننده عرق را مسدود کرده و موجب فلج کردن اعصاب این ناحیه می شود. زمانی که اعصاب قادر به رساندن پیام عرق نباشند در نتیجه تعریقی هم رخ نمی دهد.

فرآیند تزریق بوتاکس، بهتر است توسط یک متخصص با تجربه انجام شود. تزریق بوتاکس معمولا طی یک جلسه انجام می شود. پزشک تخصص به وسیله یک سوزن باریک مقدار مورد نظر از بوتاکس را طی چند مرتبه در ناحیه زیر بغل تزریق می کند.

برای کاهش درد احتمالی مقداری داروی بی حسی یا یخ به بیمار داده می شود. فرد می تواند پس از تزریق به زندگی عادی خود باز گردد.

تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل

ماندگاری بوتاکس زیر بغل

مدت زمان ماندگاری بوتاکس زیر بغل همچون تزریق بوتاکس به سایر اندام های بدن، بسته به نوع و برند مورد استفاده متفاوت خواهد بود اما به طور کلی می توان انتظار داشت که تاثیر آن از 6 ماه تا بیش از 1 سال پایدار باشد.

معایب بوتاکس زیر بغل

این روش حل مشکل تعرق هیچ گونه آسیبی به بدن وارد نکرده و می توان گفت کاملا بی خطر است اما تنها مشکل این شیوه موقتی بودن آن است لذا فرد به منظور تداوم نتایج مثبت حاصله از این روش، لازم است با هماهنگی پزشک خود، در فواصل زمانی مشخص، تزریق بوتاکس در ناحیه زیر بغل را تمدید نماید.

عوارض تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس بدون عوارض بوده  و صرفا ممکن است محل تزریق تا چند ساعت دچار سوزش و یا تورم گردد که این مسئله کاملا موقتی بوده و پس از چند ساعت برطرف خواهد شد. علاوه بر عوارض فوق الذکر، گاها ممکن است بدن افراد واکنش هایی نسبت به تزریق بوتاکس از خود نشان دهد ازجمله:

حالت تهوع

خارش

مشکلات بینایی

مشکلات تنفسی

هرچند این موارد بسیار نادر است اما در صورت مشاهده هر یک از علائم بهتر است سریعا با پزشک متخصص خود مشورت نمایید.

اقدامات لازم قبل از تزریق بوتاکس زیر بغل

تا دو یا سه روز قبل از انجام تزریق بوتاکس زیر بغل باید از تراشیدن موهای ناحیه زیربغل خودداری شود. از مصرف داروهای رقیق کننده خون برای پیشگیری از بروز کبودی های پس از تزریق باید خوداری کرد. در صورت مصرف داروی خاص، قبل از تزریق بوتاکس با پزشک متخصص خود در میان گذاشته در صورت نیاز باید مصرف آن ها را متوقف کنید.

مراقبت های لازم پس از تزریق بوتاکس زیر بغل

درخصوص مراقبت های پس از تزریق بوتاکس زیر بغل باید گفت که انجام هر گونه روش های حذف موهای زائد، مانند لیزر موهای زائد، اپیلاسیون و موم انداختن در ناحیه زیر بغل، حمام کردن با آب داغ تا و انجام فعالیت های سنگین تا  24 ساعت پس از تزریق بوتاکس ممنوع می باشد. برای کاهش درد، التهاب و تورم جزئی ناشی از تزریق نیز می توان از کمپرس یخ استفاده کرد.

سخن آخر

تزریق بوتاکس یک روش ایمن، بدون عارضه و مقرون به صرفه می باشد که در کاهش تعریق در نواحی مانند زیر بغل، کف دست و نواحی که دچار تعریق شدیدی می شود، کاربرد فراوانی دارد. ذکر این نکته الزامی است که استفاده از بوتاکس علاج دائمی برای رفع تعریق نمی باشد و اثر بوتاکس پس از گذشت زمان از بین می رود برای ماندگاری نتیجه، این تزریقات باید به صورت مداوم تکرار شود

شما عزیزان برای انجام تزریق بوتاکس به زیر بغل، با یک دکتر پوست خوب برای تزریق بوتاکس مشاوره های لازم را انجام داده و پس اقدام به درمان کنید.

راه های ارتباطی با دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست:

پاسخ