بوتاکس اولی ها بدانند

بوتاکس اولی ها بدانند

تزریق بوتاکس یکی از پرطرفدارترین روش های جوانسازی پوست در میان مردم است. تزریق بوتاکس را می توان به عنوان یکی از موثرترین روش ها برای کاهش یا از بین بردن چین و چروک های صورت برشمرد. استفاده از بوتاکس برای جوانسازی پوست سابقه ای 15 الی 20 ساله در دنیا دارد. اگر تجربه تزریق بوتاکس ندارید و مایل هستید که از این روش زیبایی سود ببرید توصیه می کنیم اطلاعات و دانش خود را در این زمینه افزایش دهید.

بوتاکس چیست؟ از چه سنی می توان برای تزریق بوتاکس اقدام کرد؟ آیا تزریق بوتاکس عوارضی به همراه دارد؟ کاربرد بوتاکس چیست؟

اگر به دنبال یافتن پاسخی مناسب برای تمامی این سوالات هستید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

در این مقاله توضیحات آقای دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو در تهران را در مورد تزریق بوتاکس می خوانید.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس یک دارو تزریقی است که با ضعیف کردن عضلات باعث کم شدن فعالیت عضلات و در نتیجه کاهش خطوط پوستی می شود. در واقع این دارو نوعی سم به نام سم بوتونولیا نوع A است که به صورت موقتی باعث ضعیف شدن و فلج شدن عضلات صورت می شود.

 

یکی از مهم ترین دلایل ایجاد چین و چروک صورت، حرکت عضلات صورت است که به مرور زمان موجب به وجود آمدن خطوطی در صورت می شود. به همین علت اگر حرکت عضلات صورت را ضعیف کنیم، طبیعتا تا حدود زیادی این خطوط محو می شوند و از شکل گیری مجدد آن جلوگیری می شود.

فیلم تزریق بوتاکس

در اینجا فیلم توضیحات آقای دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو و زیبایی در تهران را در مورد بهترین سن تزریق بوتاکس مشاهده می کنید.

 

 

 

مزایا تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس دارای مزیت های قابل توجهی است که احتمالا با آگاهی از آن ها برای انجام آن ترغیب خواهید شد. یکی از مهم ترین مزایا تزریق بوتاکس کم تهاجمی بودن آن است. تزریق بوتاکس روشی موثر و ایمن است. سرپایی انجام می شود و نیازی به گذراندن دوران نقاهت ندارد. شما می توانید بعد از تزریق بوتاکس فعالیت های روزمره خود راطبق روال عادی ادامه دهید. روشی بدون درد و خونریزی است.

عوارض بوتاکس

اما این سوال مطرح می شود که آیا تزریق بوتاکس عوارضی دارد یا خیر؟ یا می توان از تزریق بوتاکس به عنوان روشی ایمن نام برد یا خیر؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت که طبق تحقیقات و پژوهش های انجام شده تنها درصد بسیار پایینی از مراجعین، دچار عوارض تزریق بوتاکس می شوند. اکثر افرادی که دچار عوارض تزریق بوتاکس می شوند، با انجام بوتاکس نزد افراد غیر متخصص، غیر پزشک و یا افرادی که مهارت کافی در تزریق بوتاکس را ندارند و یا استفاده از مواد نامناسب و غیر استاندارد درصد این عوارض را بالا می برند.

نکات مهم در تزریق بوتاکس

برای تزریق بوتاکس به 2 علت مهم توصیه می شود که حتما به پزشک و متخصص مراجعه کنید.

 1. اولین دلیل این است که در مراکز درمانی از بوتاکس های استاندارد استفاده می شود. در اغلب مراکز غیر مجاز مانند آرایشگاه ها و .. از بوتاکس با برندهای متفرقه و غیر استاندارد و قاچاق که چینی هستند استفاده می شود. بوتاکس های متفرقه می تواند موجب بروز عوارضی مانند واکنش های حاد آلرژیک شود.
 2. در صورت بروز عوارض تزریق بوتاکس در مراکز غیر مجاز امکان درمان با مشکلاتی مواجه می شود.

برندهای معتبر بوتاکس

زمانی که برای تزریق بوتاکس به متخصص پوست و مو مراجعه می کنید از او در مورد برند بوتاکس سوال کنید. برندهای معتبر و شناخته شده تزریق بوتاکس شامل موارد زیر می باشد:

 • برند دیسپورت ساخت انگلیس
 • برند نورونوکس ساخت کره جنوبی
 • برند زئومین ساخت آلمان
 • برند مسپورت که ساخت ایران است و به تازگی وارد بازار شده است.

کاربرد بوتاکس

از تزریق بوتاکس برای دو وجه درمانی و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. از بوتاکس می توان برای موارد مختلفی بهره برد که در اینجا به ذکر تعدادی از مهم ترین کاربردهای بوتاکس می پردازیم:

 • برطرف کردن چین و چروک اطراف چشم به نام پنجه کلاغی
 • برای کم کردن خطوط بین ابرو خط اخم
 • رفع خطوط افقی پیشانی
 • از بین بردن چروک های گردن
 • بالا بردن گوشه های لب
 • درمان و بهبود افتادگی پلک
 • درمان اسپاسم های عضلانی و پریدن پلک
 • درمان میگرن های مزمن
 • درمان اسپاسم های عضلات گردن
 • درمان تعریق بیش از حد که به آن هایپر هیدروز گفته می شود.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس لازم است تا به نکاتی توجه کنید تا نتیجه ای رضایت بخش از تزریق داشته باشید. به مهم ترین و موثرترین موارد در نتیجه تزریق بوتاکس اشاره می کنیم:

 • بعد از تزریق بوتاکس 4 الی 5 ساعت از دراز کشیدن و خوابیدن اجتناب کنید.
 • به مدت 4 الی 5 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از خم کردن سر خود به سمت پایین برای استفاده از موبایل و مطالعه جدا خودداری کنید.
 • استفاده از کمپرس یخ روی نقاط یوتاکس شده تا 1 الی 2 ساعت بعد از تزریق مفید است.
 • تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از انجام ورزش و فعالیت های شدید ورزشی بپرهیزید.
 • از دستکاری کردن نواحی تزریق شده اجتناب کنید.
 • در صورتی که قرمزی یا احساس درد مختصری را مشاهده کردید می توانید در نواحی مورد نظر از کمپرس یخ استفاده کنید.

دوران نقاهت تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس دوران نقاهت خاصی نداردو شما می توانید بعد از تزریق بوتاکس فعالیت های روزانه خود را طبق روال معمول ادامه دهید. البته تا 24 ساعت از انجام فعالیت های ورزشی بپرهیزید. تاثیر بوتاکس معمولا 7 الی 10 روز پس از تزریق شروع می شود که معمولا پزشک متخصص پوست و مو توصیه می کند که بیمار برای بازبینی و ترمیم دو هفته بعد از تزریق مجددا به مطب مراجعه کند.

در انتها

توصیه می کنیم برای انجام تزریقات زیبایی خود حتما به بهترین متخصص پوست و مو مراجعه کنید. شما می توانید با انجام تحقیقات کافی بهترین متخصص پوست و مو را پیدا کنید. هیچ وقت این ریسک را نکنید و زیبایی صورت خود را قربانی مراکز غیر معتبر ارزان قیمت نکنید. با انتخابی آگاهانه و از روی دانش در انجام خدمات جوانسازی و زیبایی پوست، لبخندی رضایت بخش بر لبانتان نقش خواهد بست.

 

 

 

 

پاسخ